Gå til innhold
Hundesonen.no

Faste treninger


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Skal vi få i gang faste treninger igjen?

Noen som kan på førstkommende Søndag?

Guest Christine
Skrevet

Nei, jeg har null peiling.

Eventuelt på granåsen der? Stor og fin p-plass men kanskje aaalt for mange folk?

Skrevet

For sjekke ut bussforholdene litt da. Ang Granåsen så har du jo både parkeringsplassen som du nevnte og skiarenaen, men jeg vet ærlig talt ikke hvordan det er med folk der eller hvordan forholdene er.

Skrevet

Vi kan neste søndag! (Og alle søndager det ikke er pinschertreff på ;) )

Vi begynner på lydighetskurs på torsdag så trenger treninga iallefall!

Det er en stor parkeringplass nede ved fjæra på Ranheim som også funker bra som treningssted. Like ved fotballstadion der nede.

Ellers fungerer Tunga fint for oss også!

Skrevet

Hvis det fortsetter å være minusgrader, er det vel stort sett hålke overalt... i alle fall i Granåsen, innbiller jeg meg.

Sikkert større sjanser for bar mark på Tunga eller Ranheim?

Guest Christine
Skrevet

Den sletta på Ranheim som Maja nevner er jo råflott!

Vet du hvordan det er å trene der, Maja?

Guest Christine
Skrevet

Nei, det området rett ved siden av banen. Ehm, rett ved rundkjøringa omtrent?!

Skrevet

Det er en parkeringsplass like ved fotballbanene der :P Stor og fin så lenge det ikke er fotballkamp der, men det er det vel ikke på denne tiden av året? Kan evt være treninger der da, men tror det er plass likevel.

For å komme seg ned dit er det bare å kjøre til venstre i rundkjøringen like etter innkjøringen til hundeskolen, og rett nedover så ser man fotballbanene.

Jeg kom på at jeg har kurs i helga og kan visst ikke likevel :P Men hvis det er trening igjen neste helg stiller jeg opp!

Guest Christine
Skrevet

Høres ut som en fin plass :D

Jeg kan heller ikke i helga, men neste helg :D

  • 2 weeks later...
Skrevet
Det bør jeg i grunnen kunne prøve å få til, litt avhengig av hva jeg ender opp med å gjøre i morra kveld, haha... Hvor i så fall? Ved kunstgressbanene på Ranheim?

Det er greit for meg. Skal på Urørt-finale i morgen kveld, så det kan vel bli så som så med formen - men vi skal prøve å komme... :icon_fun:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...