Gå til innhold
Hundesonen.no

Relativt styggpene valper


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet ikke om dette blir slettet, jeg håper ikke det. Jeg lo så jeg grein da jeg leste følgene annonse på en plass hvor man annonserer valper:

"Vi har "ENDELIG" fått valper,hehe noen normale og noen meget spesielt stygge! Mor er en blanding av nakenhund&lhasa apso og far er en ren shih tzu. 2 stk ser ut som shih tzu og er gutter ,1 er "feil" sammensatt:shih tzu front og naken bak dette er også en gutt. Da gjenstår en gutt og ei bitte lita tispe som ikke kan beskrives,meget stygge men en vanvittig sjarm heldigvis! Alle har helse attest,de har også fått ormkur.De er alle veldig godt sosialisert med både andre hunder,katter,papegøye og mange mennesker!Kjørt bil 5 ganger og er leveringsklare den 30 desember og da er de 8 uker! Ring eller kom innom å få en god latter!pris blir kr 6000 for gutta og den lille stygge damen selges til KUN spesielt intereserte for kr 8000 !"

Solid pris på en stygg liten dame, men det går vel i boks med denne markedsføringen! lol

Skrevet

Eg synst han var original eg. En ny måte å skrive på.

Kjenner en hun som blir kalt ugly, men eg synst ho e fin, men ikkje eieren.

Smaken er som baken, delt.

Skrevet
Eg synst han var original eg. En ny måte å skrive på.

Kjenner en hun som blir kalt ugly, men eg synst ho e fin, men ikkje eieren.

Smaken er som baken, delt.

Teksten er så som så, men valpene, de ser faktisk ikke ut.

Skrevet
Syns ikke valpene så noe værre ut en vanlige lhasa apso og shih tzu.

Eneste jeg reagerer på i annonsen er den stiiiive prisen :closedeyes:

Det lignet vel mer på en ribbet lhasa enn en vanlig en.

Skrevet
Det lignet vel mer på en ribbet lhasa enn en vanlig en.

hehe, sant nok, men jeg har ikke noe særlig til overs for vanlig heller jeg da.. Syns den nakne var litt søt da, på en rar måte :)

Skrevet

Er det ikke litt greit at folk må punge ut for alle valper? Kanskje det gjør at folk ikke skaffer seg hund på impuls? Jeg har ikke sett på valpene, men jeg tror man kan bli skikkelig glad i alle vesener som man har totalomsorg for.

Skrevet
Er det ikke litt greit at folk må punge ut for alle valper? Kanskje det gjør at folk ikke skaffer seg hund på impuls?

Jovisst bør man også betale for blandingsvalper, men alt med måte. Her er det snakk om at de skal ha 8000,- for den styggeste, fordi den er styggere enn de andre... Resten skulle de ha 6000,- for. Det kan man få en renraset hund for..

Skrevet

Ser humoren, men jeg liker ikke måten de omtaler hundene på. Greit, de var ikke det peneste jeg har sett, men jeg ville aldri fått meg til å skrive noe slikt. Synes det vitner om lite seriøsitet jeg da, men. Folk er vel forskjellig..

Synes det er greit at blandingshunder også skal koste, slik som Pippin&Symra sier. Så blir det ikke såå lett å skaffe seg hund. Men jeg skjønner ikke helt hvorfor den "styggeste" skal koste mer?

Skrevet

"Herregud" må jeg si, for en måte å selge noe på.. Si at de er stygge? Fornerming for de som liker sånne blandinger.. Men like vell (veldig) rart.. som MariaN sier, 8.000 kr for blandinger? Synes 1.000-4.000 er greit for blandinger.

Skrevet
Ser humoren, men jeg liker ikke måten de omtaler hundene på. Greit, de var ikke det peneste jeg har sett, men jeg ville aldri fått meg til å skrive noe slikt. Synes det vitner om lite seriøsitet jeg da, men. Folk er vel forskjellig..

Reagerte også på måten dem ble omtalt på, og er helt enig med deg her!

Prisen var sti og tviler på dem blir solgt til den prisen...

Skrevet
nei, de var ikke det.

Men tenk på sykdommene som kan følge med osv...

8000,- Er jo VILT!

Ehhhh... og HVILKE sykdommer mener du følger med ? Annet enn det renrasede hunder av rasene valpene er blandet av er belastet med ?

Jeg synes det var hysterisk bra skrevet jeg ! Og de har jo oppnådd hensikten sin - fått masse oppmerksomhet :)

Skrevet

Lo godt av den annonsen jeg også. Om ikke annet så var den i alle fall ÆRLIG - for endel av dem var jo virkelig ikke særlig pene, akkurat.

Susanne

Skrevet

Synes de hadde sin sjarm jeg! Men jeg tror ikke den tispen kommer til å se så vakker ut som voksen.. Og 8000 er altfor mye!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...