Gå til innhold
Hundesonen.no

Lære hunden triks?


GossipGirl

Recommended Posts

Skrevet

Myten om at gamle hunder ikke kan lære nye triks, er nettopp en myte. Selvfølgelig kan den det. No problem!

Skrevet
Selvsagt :D finn frem godbiter og klikkeren, så skal du se at ALT er mulig :D

Vil bare presisere at man ikke MÅ ha klikker for å lære en hund triks :D

Skrevet
Vil bare presisere at man ikke MÅ ha klikker for å lære en hund triks :D

Nei nei, helt enig, men jeg synes klikkeren er helt super, spsielt når man etter hvert bare bruker godbit innimellom for å forsterke klikkeren... Klikker er gøy :D

Skrevet
Nei nei, helt enig, men jeg synes klikkeren er helt super, spsielt når man etter hvert bare bruker godbit innimellom for å forsterke klikkeren... Klikker er gøy :D

Hva du mener her? At du bare gir belønning på noen av klikkene?

Forresten driver min fire år gamle hund stadig og lærer seg nye ting, og jeg bruker sjelden klikkeren faktisk. Selv om vi klikkertrener. :D

Skrevet
Hva du mener her? At du bare gir belønning på noen av klikkene?

Kanskje hun mener at hun bruker ball fks. de gangene hun ikke gir godbit? Må vel være sånn...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...