Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du fikk 10 000 som var øremerket til hund, hva ville du kjøpt?


MartineH

Recommended Posts

Skrevet

Hvis du fikk 10 000,- som var øremerket til hundeaktiviteter, utstyr, bøker etc - hva ville du kjøpt?

Du måtte brukt de opp innen en mnd.

Drømmesituasjon *drømme seg bort*

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Oi!

Hmm... Jeg ville sjekke ut om det fantes noen kurs jeg kunne vært med på.

Hadde kjeøpt masse dilldall. Halsbånd, kobbel, leker, fancy underlag til matskål, fancy matskål, AGILITYHINDERE (nr.1), potesokker, en bok om klikkertrening og mye annet... Vet ikke om 10 000 rekker til alt dette da, men noe av det.

Skrevet

Hoppehinder, apportstativ, ny sporline, to cabanabur. Da trur jeg at jeg har brukt opp det meste. Men skulle det være noe til overs, hadde jeg garantert fått raska med meg noen bøker. :)

Skrevet
Hvis du fikk 10 000,- som var øremerket til hundeaktiviteter, utstyr, bøker etc - hva ville du kjøpt?

Du måtte brukt de opp innen en mnd.

Drømmesituasjon *drømme seg bort*

Lite å gjøre på 2.juledag? :tongue:

Da jeg ikke savner eller trenger noe spesielt til mine hunder akkurat nå, ville jeg reist utenlands på agkurs/agtrening, og selvsagt hatt hunden med. Om dette ville latt seg gjøre planleggingsmessig på en måned er en annen sak :wink:

Skrevet

Hvis vi kunne ha økt innsatsen litt og sagt 100.000,- så hadde jeg nok startet en agilityklubb :)

Skrevet
Er med på den! :)

*ler* Tenkte meg at du ville støtte den ideen ja ;) Og hvis vi da øker innsatsen (enda litt mer) slik at du fikk 100' og jeg fikk 100', da snakker vi om Norges beste agilityklubb :P

Skrevet

har det meste dyret trenger av utstyr, men han hadde kanskje fått ny sele, ny kløv og en vinterpose:)

Resten av pengene hadde vi brukt på kurs og jaktterreng.

Skrevet

For 10 000 ville jeg kjøpt lp-hinder, ny apportbukk, masse godbiter og noen hundebøker, og resten hadde jeg brukt på spor- og lp-kurs. Hadde jeg hatt masse masse masse penger, hadde jeg fått bygget et svært bygg på åkeren utenfor her hvor jeg skulle hatt lp- og ag-bane, og resten av åkeren skulle jeg ha gjerdet inn og brukt som luftehage. :)

Skrevet

Hadde jeg kjøpt en skikkelig luksus seng til Nikita i steden for det gamle koseteppet hun har :) Hun liker det men jeg kunne hatt pleddet i luksus sengen.. Hadde kjøpt dekken og supre halsbånd et skikkelig bra bånd som går ut og inn (sånn håndtak men tråd som går ut) Kurs kanskje .. Rett å slett alt jeg kommer over som er bra ;)

Skrevet
Lite å gjøre på 2.juledag? :tongue:

Jepp! Ser ut til at folk her prioriterer familieselskap og annet fjåseri fremfor en skikkelig agilitytrening.... :)

Skrevet
Jepp! Ser ut til at folk her prioriterer familieselskap og annet fjåseri fremfor en skikkelig agilitytrening.... :)

Ja, her driter vi i familien når det er snakk om agility! ;)

Skrevet

Bare 10.000? :)

Ville gått ag-kurs, sporkurs og passeringskurs.

Eller kanskje kjøpt meg ag hinder.

Eller kløv til begge bikkjene, spesiallaget slede, trimmebord, eller nye bur.

++++++

Er liksom 1000 ting man har veldig lyst på, hadde aldri klart å velge hva jeg skulle brukt pengene på.

Skrevet
*ler* Tenkte meg at du ville støtte den ideen ja :) Og hvis vi da øker innsatsen (enda litt mer) slik at du fikk 100' og jeg fikk 100', da snakker vi om Norges beste agilityklubb :P

Men hvis dere er 10 stk med 10.000kr hver, så kommer dere et stykke da og? hehe

Om jeg hadde hatt 10.000 kr å bruke på hund, ville jeg kjøpt et ordentlig bilbur og dratt på Sølenkurs. Enkelt og greit ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...