Gå til innhold
Hundesonen.no

HD-rønken


borderen

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kan anbefale en dyreklinikk på Østlandet når jeg HD-rønkte Amira? Hun har tidligere fått påvist C-hofter, men både foreldre og søsken er fri, så jeg skal prøve en gang til. Noen mener det bare er tull at dyrleger er dårlige eller flinkte til å ta rønken, men synes det er verdt et forsøk til.

Gjerne i Vestfold, men kan godt dra til Østfold, Buskerud og Oslo.

Skrevet

Skader jo ikke å forsøke en gang til, spesielt om hun var ung når det ble tatt (jeg har hørt at det kan forandre seg opp til 2års alder på store raser?). Men jeg tror ikke noe på at HD'en leses av feil pga liggestilling, da bildene som sender inn kun blir godkjent og avlest dersom hunden ligger korrekt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...