Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjeterhundkurs


Oscar ll

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg og Oskar meldt oss på gjeterhundkurs på Mysen til helgen,

så lurte egentlig bare på om det var noen her fra sonen som skulle ta

turen dit til helgen ? :devil:

[www.gjeterhunden.com]

Skrevet

Jeg ville jo gjerne, sendt en del mail men Alexander, men tror nok jeg må droppe det. Ser det ut til. Vanskelig når mamma ikke gadd å kjøre denne helgen! Men håper han får nytt kurs i løpet av 2008.. Og da har jeg nok lappen og bil i orden å, så da blir det ikke så vanskelig :(

Og vil jo ha masse penger på hamar så jeg kan gå bersjherk :rolleyes:

Skrevet

Det var skikkelig morsomt :icon_redface: Har skrevet om det i bloggen, for både Lørdagen og Søndagen !

Alexander er utrolig flink altså ! Tror egentlig jeg og Oskar var en litt komisk ekvipasje da. :lol:

Jeg hadde aldri gjort dette før, og Oskar begynte hele greia med å bite sauene i rumpa fordi

han ble fustrert :lol: Men Alexander var veldig flink til å forklare og vise, så vi fikk det faktisk

veldig bra til på Søndagen, og vi fikk til og med utgang til begge sidene ! Er stolt av han jeg !

Det er ett kurs å anbefale på det sterkeste for alle border collie folk, og andre "hobby"gjetere !

Jeg er i allefall bitt av gjeterbasillen ! Yoho, ikke lenge til neste kurs ;) GLeder oss så masse !

Skrevet

Usikker på når. Men ja, det er for nybegynnere og litt viderekomne som vil oppnå godkjent gjeterhundprøve :icon_redface: Kan høre med Alexander når han tenker å ha neste kurs :lol:

Skrevet
Usikker på når. Men ja, det er for nybegynnere og litt viderekomne som vil oppnå godkjent gjeterhundprøve :icon_redface: Kan høre med Alexander når han tenker å ha neste kurs :lol:

ja, kan du det? si ifra her da :lol:

Skrevet
Hørtes bra ut :icon_redface: Var opptatt i helgen (sånn egentlig), men min venninne var der. Og tror ho var fornøyd ho også.

Var det hu med den litt hissige, store hannbikja ? ;) Med massemasse pels ? :lol:

Veldig fin hund i aff, men likte ikke min da. Hehehe..

Men du har trent for Alexander før du så jeg :lol: Ah, syntes Rex er så utrolig nydlig !

Skrevet
ja, kan du det? si ifra her da :icon_redface:

Du burde egentlig bare sende en mail til han ! Har snakka litt frem og tilbake nå, og han ville at jeg skulle komme hjem til han så det bare ble meg og Oskar, og ikke alle de andre, om du skjønner. Han gjør nok antakeligvis det med deg og din hund også :lol: Da blir det heller ikke 1,5-3t!! å vente mellom hver gang du skal ut å gjete ! :lol:

Men han er utrolig flink altså, absolutt verdt å prøve å trene for han ;)

Skrevet
Var det hu med den litt hissige, store hannbikja ? :icon_redface: Med massemasse pels ? :lol:

Veldig fin hund i aff, men likte ikke min da. Hehehe..

Men du har trent for Alexander før du så jeg ;) Ah, syntes Rex er så utrolig nydlig !

Det er nok ho ja.

Jeg har prøvd litt før ja, og takk for ros. Rex er jo vakker. :lol: hehe

Skrevet
Du burde egentlig bare sende en mail til han ! Har snakka litt frem og tilbake nå, og han ville at jeg skulle komme hjem til han så det bare ble meg og Oskar, og ikke alle de andre, om du skjønner. Han gjør nok antakeligvis det med deg og din hund også :P Da blir det heller ikke 1,5-3t! å vente mellom hver gang du skal ut å gjete ! :lol:

Men han er utrolig flink altså, absolutt verdt å prøve å trene for han :P

Den er god! Da skal jeg sende han en mail..

Guest Gråtass
Skrevet
Ikke bare kursdeltagerne som fikk noe ut av kurset da *ler*

Hva vet du som vi andre ikke vet???

Guest Gråtass
Skrevet

:lærer: Ok, hvis dere er oppdatert om noen kjæresterigreier som dette høres ut som, så er dette feil tråd å legge det i. Hvis dette er noe som omhandler gjeting (som det burde være i denne tråden) så er det på riktig sted og hvis det som ett tredje alternativ omhandler kjæresterier og gjeting i kombinasjon:

GI OSS DETALJER, NÅ!

Skrevet
:lærer: Ok, hvis dere er oppdatert om noen kjæresterigreier som dette høres ut som, så er dette feil tråd å legge det i. Hvis dette er noe som omhandler gjeting (som det burde være i denne tråden) så er det på riktig sted og hvis det som ett tredje alternativ omhandler kjæresterier og gjeting i kombinasjon:

GI OSS DETALJER, NÅ!

Det ble nok gjeting OG kjæresteri :icon_redface:

(må virkelig beklage OT)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...