Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjeterhundkurs


Oscar ll

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg og Oskar meldt oss på gjeterhundkurs på Mysen til helgen,

så lurte egentlig bare på om det var noen her fra sonen som skulle ta

turen dit til helgen ? :devil:

[www.gjeterhunden.com]

Skrevet

Jeg ville jo gjerne, sendt en del mail men Alexander, men tror nok jeg må droppe det. Ser det ut til. Vanskelig når mamma ikke gadd å kjøre denne helgen! Men håper han får nytt kurs i løpet av 2008.. Og da har jeg nok lappen og bil i orden å, så da blir det ikke så vanskelig :(

Og vil jo ha masse penger på hamar så jeg kan gå bersjherk :rolleyes:

Skrevet

Det var skikkelig morsomt :icon_redface: Har skrevet om det i bloggen, for både Lørdagen og Søndagen !

Alexander er utrolig flink altså ! Tror egentlig jeg og Oskar var en litt komisk ekvipasje da. :lol:

Jeg hadde aldri gjort dette før, og Oskar begynte hele greia med å bite sauene i rumpa fordi

han ble fustrert :lol: Men Alexander var veldig flink til å forklare og vise, så vi fikk det faktisk

veldig bra til på Søndagen, og vi fikk til og med utgang til begge sidene ! Er stolt av han jeg !

Det er ett kurs å anbefale på det sterkeste for alle border collie folk, og andre "hobby"gjetere !

Jeg er i allefall bitt av gjeterbasillen ! Yoho, ikke lenge til neste kurs ;) GLeder oss så masse !

Skrevet

Usikker på når. Men ja, det er for nybegynnere og litt viderekomne som vil oppnå godkjent gjeterhundprøve :icon_redface: Kan høre med Alexander når han tenker å ha neste kurs :lol:

Skrevet
Usikker på når. Men ja, det er for nybegynnere og litt viderekomne som vil oppnå godkjent gjeterhundprøve :icon_redface: Kan høre med Alexander når han tenker å ha neste kurs :lol:

ja, kan du det? si ifra her da :lol:

Skrevet
Hørtes bra ut :icon_redface: Var opptatt i helgen (sånn egentlig), men min venninne var der. Og tror ho var fornøyd ho også.

Var det hu med den litt hissige, store hannbikja ? ;) Med massemasse pels ? :lol:

Veldig fin hund i aff, men likte ikke min da. Hehehe..

Men du har trent for Alexander før du så jeg :lol: Ah, syntes Rex er så utrolig nydlig !

Skrevet
ja, kan du det? si ifra her da :icon_redface:

Du burde egentlig bare sende en mail til han ! Har snakka litt frem og tilbake nå, og han ville at jeg skulle komme hjem til han så det bare ble meg og Oskar, og ikke alle de andre, om du skjønner. Han gjør nok antakeligvis det med deg og din hund også :lol: Da blir det heller ikke 1,5-3t!! å vente mellom hver gang du skal ut å gjete ! :lol:

Men han er utrolig flink altså, absolutt verdt å prøve å trene for han ;)

Skrevet
Var det hu med den litt hissige, store hannbikja ? :icon_redface: Med massemasse pels ? :lol:

Veldig fin hund i aff, men likte ikke min da. Hehehe..

Men du har trent for Alexander før du så jeg ;) Ah, syntes Rex er så utrolig nydlig !

Det er nok ho ja.

Jeg har prøvd litt før ja, og takk for ros. Rex er jo vakker. :lol: hehe

Skrevet
Du burde egentlig bare sende en mail til han ! Har snakka litt frem og tilbake nå, og han ville at jeg skulle komme hjem til han så det bare ble meg og Oskar, og ikke alle de andre, om du skjønner. Han gjør nok antakeligvis det med deg og din hund også :P Da blir det heller ikke 1,5-3t! å vente mellom hver gang du skal ut å gjete ! :lol:

Men han er utrolig flink altså, absolutt verdt å prøve å trene for han :P

Den er god! Da skal jeg sende han en mail..

Guest Gråtass
Skrevet
Ikke bare kursdeltagerne som fikk noe ut av kurset da *ler*

Hva vet du som vi andre ikke vet???

Guest Gråtass
Skrevet

:lærer: Ok, hvis dere er oppdatert om noen kjæresterigreier som dette høres ut som, så er dette feil tråd å legge det i. Hvis dette er noe som omhandler gjeting (som det burde være i denne tråden) så er det på riktig sted og hvis det som ett tredje alternativ omhandler kjæresterier og gjeting i kombinasjon:

GI OSS DETALJER, NÅ!

Skrevet
:lærer: Ok, hvis dere er oppdatert om noen kjæresterigreier som dette høres ut som, så er dette feil tråd å legge det i. Hvis dette er noe som omhandler gjeting (som det burde være i denne tråden) så er det på riktig sted og hvis det som ett tredje alternativ omhandler kjæresterier og gjeting i kombinasjon:

GI OSS DETALJER, NÅ!

Det ble nok gjeting OG kjæresteri :icon_redface:

(må virkelig beklage OT)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...