Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger litt svar !


EliseKathinka

Recommended Posts

Skrevet

Heisann !

Har noen spørsmål som jeg skulle få hatt svar på, gjerne svar fra personer med erfaring, men også uerfarende !

Ok, vurderer å kjøpe en hamsterhunn, men har 2 hanner fra før av.. De er i samme bur å trives utrolig godt.

De vasker hverandre, lekesloss og sånne kjærlige ting !

Har de i et bur som er kobblet med ett hjemmelaget bur så de har mye plass å springe på.

Hvis jeg skal kjøpe en hamsterhunn skal hun ha ett eget bur, men stå i samme rom.

Kommer hamterhannene til å sloss når de kjenner lukten, som hun skiller ut under løpetiden ?

Takk for svar på forhånd ! :)

Skrevet

Mener det er fare for det ;)

Ville fulgt nøye med dem og vært forberedt på å skille dem med en gang det ble tegn til noen gnissninger.

De kan bite hverandre ganske hardt når de slåss om territorie, og det har faktisk hendt at den mest dominerende hamsteren har drept den andre.

Hamstere er somregel einstøinger når de er blitt kjønnsmodne.

Unntaket er de små roborovski dverghamsterene.

Derfor er det best å ha andre dverghamstere og syriske hamstere(gullhamstere) med vegg imellom, men gjerne slik at de kan se hverandre.

Du må være obs når du slipper dem ut for å leke/trimme/oppdage også, for om de møtes kan de bli iltre på hverandre.

Men det er jo ikke sånn at hamsterene dine har lest hvordan hamstere skal oppføre seg, så det kan gå annerledes også :devil:

Masse lykke til ;)

  • 8 months later...
Skrevet

Ja enig med MinniMus :ahappy:

Hannene kan bli veldig dominant og agresive.

Har hendt at den ene hannen har drept den andre, og da vil jo den åverlevende ha store skader

og da må kanskje den avlives. Jeg hadde kanskje skilt dem, for og være på den sikre siden,

men jeg er jo ganske pysete når det gjelder skader på hamstere :)

Bare følg nøye med, så går det vell bra :lol:

--------------------------

Hilsen Wilma :hund_01:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
×
×
  • Opprett ny...