Tina&Ella Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Skal avgårde og hilse på oppdretter og valpene om en uke - og om 3-4 uker skal jeg hente hjem nurket. Lurer i den forbindelse på om det er vanelig å ha med en gave, og hvis det er tilfellet, hva gir man da ? (har hørt at noen tar med en liten ting, mens andre ikke gjør det.... )
siljestokka Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Hmm.. Du kan jo male noe . Eller lage noe annet . Vet ikke om det er vanlig å gi noe da men :S . Eller så kan man vell gi blomster *klassiker* .
Aussieglis Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Hva med et eller annet raserelatert? De lager jo så mye rart med bilder av spesielle raser på osv.. Dørskilt og hva det nå enn ikke er.. Kopper.. Duker.. Bruk google.
Yodel Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Nei- det er ikke vanlig å få gaver som oppdretter i den forbindelse. Selv har jeg fått det en gang- det var noen herlige små "frakker" hun hadde sydd til alle valpene i kullet. (Som de fikk med seg til sine nye hjem) Er alltid koselig å få noe, men det er ikke vanlig eller noe man venter (det gjør iallefall ikke jeg)
nullet Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Jeg pleier ikke å ha med noe til oppdretter... men til valpene og mamma`n. Valpene får en biteleke av ett eller annet slag, og mamma`n får godbiter. Jo forresten, det hender at jeg har med en sjokolade til oppdretter (som vi som oftest åpner mens jeg er der:-)
SusanneL Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Nei, man pleier ikke å ta med noe til oppdretteren (den får jo, som sagt her, betaling for valpen/hunden). Men det er klart at det er jo alltids hyggelig hvis noen har med noe, da.. Dog tror jeg nok at de fleste vil sette pris på "noe til kaffe'n" - særlig hvis man kommer på besøk flere ganger. Det koster så lite, men er sååå lett å glemme når man selger et valpekull.. Man har jo ofte ikke kaker, wienerbrød, kjeks, frukt etc liggende hjemme hele tiden sånn til vanlig. Og det går fort tomt hvis man har "kaffegjester" flere ganger i uka'... Men nei, ikke vanlig å ta med gaver slik, men en leke eller to til valpene er i alle fall moro for dem! Og hvis oppdr. husker det så får du kanskje med den tilbake igjen når valpen blir hentet (god og kjent lukt fra mor og søsken). Susanne
bardmand Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Nei, man pleier ikke å ta med noe til oppdretteren (den får jo, som sagt her, betaling for valpen/hunden). Uff, Susanne - hvordan kan du la en sånn sjanse gå fra deg... Hadde JEG vært oppdretter, tror jeg enten jeg hadde latt være å svare, eller (om jeg var i det hjørnet): "Det er helt vanlig at valpekjøpere har med seg et par flasker vin og et års abonnement på et dyrt, utenlandsk hundeblad til oppdretter. Får jeg ikke det, hender det at jeg ombestemmer meg, og ikke lar vedkommende kjøpe valp likevel."
Renate A Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Jeg hadde ikke dratt til oppdretter og hentet en valp uten en blomsterbukett, konfekt eller noe annet fint. Ok jeg betaler for valpen, men det er noe som gjør at jeg ikke hadde følt meg vel ved å komme dit uten en liten oppmerksomhet til dem også, men det er sånn jeg er kanskje hvis det ikke er vanlig...
siljestokka Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 jeg synes i grunnen det kommer litt ann på oppdretter da. Visst det er en tispe som har hatt en liten løpetur og fått seg et par valper på "kjøpet". Så blir jo ikke eieren direkte oppdrettere da men, sant. Føler ikke at man skal gi noe ekstra til dem. Man kommer antageligvis ikke til å treffe dem igjen. Men jeg tenker slik at med noen "virkelige" oppdrettere så arrangerer de kanskje valpetreff osv, senere. Så det blir liksom hyggeligere og gi noe "tilbake" til dem... . Og også viss oppdretteren er spesielt hyggelig, så blir det jo mye hyggeligere Mn vet ikke jeg
QUEST Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Uff, Susanne - hvordan kan du la en sånn sjanse gå fra deg... Hadde JEG vært oppdretter, tror jeg enten jeg hadde latt være å svare, eller (om jeg var i det hjørnet): "Det er helt vanlig at valpekjøpere har med seg et par flasker vin og et års abonnement på et dyrt, utenlandsk hundeblad til oppdretter. Får jeg ikke det, hender det at jeg ombestemmer meg, og ikke lar vedkommende kjøpe valp likevel." Ha,ha,ha! Fy da! Nå må du ikke plante "gode ideer" i oppdretterhodene.. Men jeg skal si meg enig, ideen var forsåvidt utmerket den...
29a Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Den beste gaven du kan gi er faktisk når hunden er rundt året - en fin bok med bilder og fortellinger om hunden
Yodel Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Nei- det er ikke vanlig å få gaver som oppdretter i den forbindelse. Selv har jeg fått det en gang- det var noen herlige små "frakker" hun hadde sydd til alle valpene i kullet. (Som de fikk med seg til sine nye hjem) Er alltid koselig å få noe, men det er ikke vanlig eller noe man venter (det gjør iallefall ikke jeg) Dette var bare løgn og fanteri. *Kremt* Det er meget vanlig å gi mange dyre gaver når man kommer på besøk. MINST et par flasker dyr, god vin, årsforbruk på för, et lass godbiter, konfekt og et hjemmelaget, raserelatert lappeteppe burde holde. (Iallefall på den første visitten. Forventingene øker selvførgelig proposjonalt med antall besøk)
HHC Skrevet 27. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 27. Oktober 2007 Dette var bare løgn og fanteri. *Kremt* Det er meget vanlig å gi mange dyre gaver når man kommer på besøk. MINST et par flasker dyr, god vin, årsforbruk på för, et lass godbiter, konfekt og et hjemmelaget, raserelatert l lappeteppe burde holde. (Iallefall på den første visitten. Forventingene øker selvførgelig proposjonalt med antall besøk) Gjerne noen bokser leverpostei til oppstilling av alle valpene i 4uker også Jeg tok med en liten gavepakke med leker til valpene som Aris ble pappa til.. Utenom det har vi veldig aldri tatt med oss noe.. Lagt igjen noen penger etter vi har hamstra hundeting hun selger når hun har valper
Tina&Ella Skrevet 28. Oktober 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 28. Oktober 2007 Takk for mange fine tips Da veit jeg hva jeg skal ta med nedover til helga når vi skal hilse på oppdretter og kullet. Oppdretter har vært helt fantastisk sålangt, og fortjener virkelig en liten oppmerksomhet.Jeg er utrolig heldig som får en valp fra dette kullet, så det er det miste jeg kan gjøre for å vise min takknemlighet.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar