Gå til innhold
Hundesonen.no

Schæfer bundet i skogen for å dø!


Jane

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må fokusere på at denne hunden faktisk ble funnet og at de skal prøve å finne et godt hjem til den. Hvis jeg ikke tvinger meg til å tenke positivt, kommer jeg til å kjøpe meg hagle og dra til Oppdal for å finne eieren.

Skrevet

Ahrrg :angry2:

Hvor får man kjøpt hagler? Neida.. I alle fall bra at hunden ble funnet. Bra at den overlevde, til tross for at den hadde en idiotisk eier..

Skrevet

Det skal godt gjøres ikke å finne eieren, alt med at hunden er tatovert.

Det tyder også på at hunden er stjålet eller noe.

Hvis onkel gidder da.

Håper det svinet som gjorde dette aldri får borti noe dyr igjen.

Skrevet

Fy f... Hvordan folk kan få seg til å gjøre noe slikt, kommer alltid til å være et mysterium for meg... Forkastelig, grusomt mot hunden, og trist at de som gjør slikt sjelden blir funnet og straffet for det.

Lyspunktet er at hunden faktisk ble funnet før det var for sent, og DET er jeg glad for.

Skrevet

Herregud.. Sorry men om de ikke vil ha den kan de ikke i det minste avlive den? Hvorfor prøve å pine dem til siste slutt?! :)

Skrevet

Helt utrolig.. Men "folk" gjør jo slikt med kattunger, kaniner og alle mulige andre dyr de ikke "gidder" å ha lengre, så det må jo være "noe" med endel som ikke funker helt som det skal...

Men godt at hunden ble funnet, og håper eieren blir tatt.

Dessverre antar jeg at politiet ikke engang gidder å løfte en finger for dette - og neppe en mailrunde/telefonrunde til de forskjellige kennelklubbene i nærheten for å engang finne ut eieren...

Susanne

Skrevet

Er det noen her fra Oppdalsområdet som kan følge med denne saken og holde oss oppdatert?

Vi kan også lage en mailaksjon der vi forteller onkel at vi (sonen?) følger med på om noe blir gjort, kanskje i samarbeid med lokalavisa (hva heter den?).

Skrevet

Det er helt for j*vlig!

En kompis av meg har ringt til kennelen som har hunden nå, og sagt at dersom dem ikke finner eieren, så er han muligens interessert i å overta den.

Skrevet

Ingen som kan fremskaffe tatoveringen i øret og utnytte sine kontakter i utlandet for å finne ut hvor hunden kommer i fra?

Skrevet

Gurimalla for en VAKKER Schæfergutt, skulle ønske hunder kunne prate så den kunne fortalt hva den har vært igjenom stakkars :)

Skrevet

Jeg blir forbannet på sånne folk. Gjør meg kvalm.

Desverre er det ikke bare her i norge dette skjer:( Vil påstå at i enkelte land er det mye verre og der er det mer synelig. Jeg har selv meldt meg inn i vår lokale dyrebeskyttelse. Kommer til å ta i mot dyr så sant jeg har plass til det.

www.dyrebeskyttelsen.no Oppfordrer alle til å melde seg inn. Det hjelper oss som driver krisehjem for dyr med å dekke diverse utgifter. Jo flere som melder seg inn og er aktive jo bedre er det for dyrene.Nå er det mest katter som sliter, men ser jammen at hundene kommer kort etter de også.

Var ikke så lenge siden her at politiet og mattilsynet måtte ta fra ei dyr som ble vanskjøttet. Jeg sier bare at vi mennesker er noen grusomme dyr som plager de andre dyrene og mener verden er vår, og vi bør være eneherskere. Beklager ordbruken, men blir så sinnsykt provosert.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...