Gå til innhold
Hundesonen.no

Aksjer


siljestokka

Recommended Posts

Skrevet

Noen her som driver med det?? :icon_fun: . Fikk plutselig lyst å satse litt penger :) . Hva er "lurt" å sarse på.. Tenkte ikke å satse mer enn 500 kr i første omgang i alle fall :) .

har du noen tips, historier eller hva det måtte være, så vil jeg gjerne høre det ..... :)

Skrevet

Tror typen min holder på med noen aksjer. Vet det fins et nettsted du kan late som du er med å satser, så ser du hvordan det går. Litt tørr-trening på en måte. :icon_redface: Typen har visstnok satset 200 000 kr der for en stund siden, og hadde det vært skikkelige penger, hadde vi hatt over en mill nå.. <_< *bah* Vet ikke hva det heter, men du klarer kanskje å søke deg frem?

Ellers er jo fond ganske greit; da kjøper du andeler, og de investerer det i aksjer for deg. Litt sikrere å kjøpe i flere aksjer, sånn at hvis du taper på noe, så vinner du kanskje litt noe annet. Men dette er ikke mitt bord, men typen sitt.

Skrevet
Noen her som driver med det?? :icon_fun: . Fikk plutselig lyst å satse litt penger :icon_redface: . Hva er "lurt" å sarse på.. Tenkte ikke å satse mer enn 500 kr i første omgang i alle fall :blink: .

har du noen tips, historier eller hva det måtte være, så vil jeg gjerne høre det ..... :icon_redface:

Det er ingen vits å gå inn å kjøpe aksjer for så små summer. Du må opp på minimum 5.000 før det er noe poeng, helst opp på rundt 20.000,- Grunnen til dette er at hvis ikke du går såpass opp, vil gebyrene til meglerne spise opp mer enn hva du har mulighet til å oppnå i fortjeneste. Med mindre summer anbefaler jeg heller at du prater med banken din om aksjefond. Der kan du få satt opp en spareavtale på alt fra 100 kr. pr måned eller sånt - og så kan du selv gå inn på nettbanken og endre beløp, stoppe en måned eller lignende. Dermed kan du i realiteten stoppe alle månedene men gå inn feks en måned med 400.-

Grunnen til å gjøre det sånn er at mange fond har minsteinnsats på feks 5.000 eller 10.000, men på spareavtale har de minstebeløp 100 eller 300 - dermed kan man være med selv med mindre beløp.

mvh

HeliX

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...