Gå til innhold
Hundesonen.no

Tittei!


silje__cilla

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg er en jente på snart 22 år. Navnet er Silje. Har en flott blandingstispe på 2 år og 8 mnd. (Cilla) Hun er blanding av Border Collie,Gordon Setter,Buhund og Lundehund.. Så hun er litt av en miks :rolleyes:

Har også 4 huskatter. 4 gutter. Bobben,Sting,Simon og Sneipen.

Cilla har litt av en bakgrunn bak seg. Hun har husstøv og lett gress allergi. Går på vaksine som heter hyposensibilisering som forhåpentligvis skal hjelpe henne å bli kvitt allergien! Har gått på det over 1 år nå. Gikk veldig på fram i begynnelsen. men i sommer blomstret allergien igjen. Så vi har hatt noen tøffe mnd med mye kløe og medisin. Hun går nå på kortison og synolux(antibiotika) i tillegg til hyposensibiliseringa.

Nå går vi på hundekurs med Canis. Grunnferdighetskurs. Dette er spennendes selv om hun egentlig kan det meste av det vi skal lære..

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...