Gå til innhold
Hundesonen.no

En tam skogmus!


Papillon

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

I dag når jeg skulle fore kaninene mine ser jeg en liten mus på hyllen over kaninburene. At det er mus i kaninstallen er ikke noe nytt, men denne var ikke redd i det hele tatt! Den bare stod der å så på meg så jeg ga den bittelitt kaninfor som den spiste ivrig. Når jeg skulle gi den litt til krabbet den frivillig opp i armen min! :rolleyes: Gikk inn og viste den inne i huset og den bare satt rolig i hånden min. Inne i kaninstallen igjen skulle jeg lempe den av igjen på hyllen, men den ville vist være i hånden min den. Krabbet oppå hånden min gang etter gang. Kunne stryke den lett over pelsen også, mens den bare stod rolig og så på meg :)

Altså, er dette vanlig oppførsel fra en vill skogmus som aldri har hatt kontakt med mennesker før? Merkelig.

Edit: Det var nok en liten skogmus..

Skrevet

Hmm. Jeg vet egentlig ikke. Her har vi nesten bare spissmus, men den spiste jo pellets/solsikkefrøene til kaninene.. Den spiste ganske sakte. Var iallefall ikke tynn. Lurer på om den kan ha vært blind?

Skrevet

Mystisk... Ei vennine av meg klarte å fange to små mus med hendene.. Eller husker ikke helt.. Kan være det var katten som hadde tatt dem.. Uansett, dem ble visst utrolig tamme på kort tid. Men de kom seg ut av buret.. klarte å smyge seg ut av et musebur med sånne stengsler... Så hadde dem spist avispapir og blitt syke.. Etterpå så døde de :P ... Men de var ville.. Har selv klart å fange en mus med bare hendene.. Den var også veldig tam.. Men veldig treig :) Stod liksom mitt ute i vegen..

Skrevet

En trist nyhet. Idag når jeg skulle ut til kaninene ser jeg musa ligge livløs på hyllen, der den var kvelden før. Den må ha vært syk. Derfor den var så rolig..

RIP Musen.. :)

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...