Gå til innhold
Hundesonen.no

En tam skogmus!


Papillon

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

I dag når jeg skulle fore kaninene mine ser jeg en liten mus på hyllen over kaninburene. At det er mus i kaninstallen er ikke noe nytt, men denne var ikke redd i det hele tatt! Den bare stod der å så på meg så jeg ga den bittelitt kaninfor som den spiste ivrig. Når jeg skulle gi den litt til krabbet den frivillig opp i armen min! :rolleyes: Gikk inn og viste den inne i huset og den bare satt rolig i hånden min. Inne i kaninstallen igjen skulle jeg lempe den av igjen på hyllen, men den ville vist være i hånden min den. Krabbet oppå hånden min gang etter gang. Kunne stryke den lett over pelsen også, mens den bare stod rolig og så på meg :)

Altså, er dette vanlig oppførsel fra en vill skogmus som aldri har hatt kontakt med mennesker før? Merkelig.

Edit: Det var nok en liten skogmus..

Skrevet

Hmm. Jeg vet egentlig ikke. Her har vi nesten bare spissmus, men den spiste jo pellets/solsikkefrøene til kaninene.. Den spiste ganske sakte. Var iallefall ikke tynn. Lurer på om den kan ha vært blind?

Skrevet

Mystisk... Ei vennine av meg klarte å fange to små mus med hendene.. Eller husker ikke helt.. Kan være det var katten som hadde tatt dem.. Uansett, dem ble visst utrolig tamme på kort tid. Men de kom seg ut av buret.. klarte å smyge seg ut av et musebur med sånne stengsler... Så hadde dem spist avispapir og blitt syke.. Etterpå så døde de :P ... Men de var ville.. Har selv klart å fange en mus med bare hendene.. Den var også veldig tam.. Men veldig treig :) Stod liksom mitt ute i vegen..

Skrevet

En trist nyhet. Idag når jeg skulle ut til kaninene ser jeg musa ligge livløs på hyllen, der den var kvelden før. Den må ha vært syk. Derfor den var så rolig..

RIP Musen.. :)

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...