Gå til innhold
Hundesonen.no

hjemmelaget fiskemat


swimzy

Recommended Posts

Skrevet

"]Ei venninne har sendt meg ei oppdkrift på hjemmelaget fiskemat som er veldig bra og næringsrik mat for fiskene i akvariet! mine fisker elsker denne maten ihvertfall! og jeg vet om flere som har prøvd og er fornøyde med det!

jeg kjøpte noen frosne reker, så kokte jeg den opp med litt grønnsaker. (kjøpte poser, amerikansk blanding og litt brokkoli og litt spinat, men salat og erter og andre ting går bra også)

(hadde i litt fra hver pose)

moste dette i stavmikseren, i en brødpose som jeg knyttet igjen og kjevlet det ut. så har jeg det i fryseren.

Så bare knekkes det av en liten bit, å gis fiskene en til to ganger daglig, kommer ann på hvor mye fisk du har!

biten skal synke til bunns etterhvert, slik at algespiserne kan spise av dem også!

lykke til!

Skrevet

Hey!!! Så flott at du har en slik oppskrift. :icon_fun:

Denne skal prøves ut og høres som et supert-dupert suplement til myggis. Spesielt mtp ormnivore fisker sammen med maller.

  • 1 month later...
Skrevet

fiskene her liker maten ihvertfall veldig godt!! og da får de jo både kjøtt og grønnsaker og det er jo det de trenger!! :)

noen som har prøvd den ut??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...