Gå til innhold
Hundesonen.no

Refleksvest


Recommended Posts

Endelig har jeg funnet en refleksvest som sitter som den skal, og som ikke løsner under turen !!

Refleksvesten festes med stropper med hurtiglås rundt hals, bryst og buk. Stroppene er justerbare, og dekkenet kan vaskes på 30 grader :):P:P Det kommer i 4 forskjellige størrelser, er "bruksanvisning" på hvordan du skal måle hunden for å finne riktig størrelse.

Fikk dekkenet i posten i dag og er virkelig fornøyd. Hadde bestilt et i den minste størrelsen til valpen min, og et til rottwailern til veninna mi. Prøvde det på rottwailern (siden jeg ikke har fått valpen ennå) og det satt som støpt, løsnet ikke, og holdt seg på plass. Det satt like fint etter vilter lek med en annen hund til og med ;) juhuuu :P

Anbefales på det sterkeste, det er å finne på http://zoosupply.com (ligger under Hund - sikkerhet)

Prøvde å laste opp bilde, men det gikk ikke - men bilde og info ligger inne på nettsiden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var sjelden jeg vasket de forrige refleksvestene jeg hadde - så var liksom ikke det som var det O`store med denne refleksvesten altså. Hovedproblemet har alltid vært at de aldri har sitti ordentlig på bikkja, de gled av X-antall ganger i løpet av turen, falt av under lek med andre hunder, hang fast i terrenget osv! Men denne refleksvesten er jo bare genial, den har jo feste rundt hals, bryst og buk, også ligger den fint over ryggen !

;):P I love it :P:P (litt utrolig at en liten refleksvest kan gjøre en så lykkelig :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.hooks.no

Har også et refleksdekken, dette har vi i til begge hundene i dette huset og det er vi veldig fornøy dmed. Sitter godt og for den motebevisste: så ser det bra ut:P

Hvis det er det gule, med reflekspotemerke, som festes med borrelås rundt bryst og buk (eneste jeg fant på siden du nevnte) - så har jeg prøvd det... og var veldig misfornøyd med det - borrelåsen satt dårlig, dekkenet skled frem og tilbake, satt mer på siden av hunden enn over ryggen + at jeg hang seg fast i terrenget og falt av. Borrelåsen ble utrolig dårlig etter hvert - så den holdt ikke til mitt bruk. Er bra du er fornøyd med den- men jeg holder en knapp på den fra zoosupply - er fortsatt like begeistret for den :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har to gode refleksvester til simba og nana som jeg kjøpte på en dyrebutikk, veldig fornøyd egentlig.

men var innom nille en dag der fant jeg refleksvester til hund! Kjøpte fem stk, hehe, hadde til og med str til loppa der.. og de er jeg veeeldig fornøyd med, de er kjempe gode og sitter knall bra på mine tre. i tillegg var de veldig billige, 20kr pr. stk. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...