Jump to content
Hundesonen.no

MIdd/lus


Richard

Recommended Posts

Jeg gredde hundene i dag og så de flassa en del så jeg kikka ordentlig bra over det ekstra bra og da så jeg at det var små midd lignendes dyr der ! fargen var brun aktig !

ringte dyrlegen og de sa at det var hunde midd og at jeg kunne bruke stronghold mot det!

noen som har noe erfaring med dette?

----------------------------------------

sjekka nå og fant bilder på internett , det er blodlus!

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod.Josie&Miriam*

Link to comment
Share on other sites

Det eneste som fungerer skikkelig på blodlus er, etter min erfaring, stronghold!

Alt annet fungerer kun middels bra.

Jeg snaker av erfaring. Har hatt lus på bikkjedyret 6 ganger siden hun var valp (hun er litt over to år). Det er nok en ukjent nabo med lus her. Men strongholden tar lusa svært raskt. Exspot derimot fungerer svært sakte.

Link to comment
Share on other sites

jeg har brukt stronghold nå og jeg har kikka mellom pelsen og allt er dødt :D

SJekka på bruks anvisningen du kan bade hunden med shampoo og allt etter parr timer ( 2 timer står det på pakken ) og virkningen gir seg ikke

her er en PFD link : http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPA...V-050-PI-sv.pdf

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
    • Dra på utstilling og få en dommer til å bedømme henne. Trolig har hun steil front, og det er det ingenting å gjøre med. 
    • Det er jo særlig hvis hunden begynner å kaste opp eller vise tegn til smerter. Det går i de aller fleste tilfeller fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...