Gå til innhold
Hundesonen.no

omplaseringshund og pris


MarieR

er 4000 mye for en omplaseringshund?  

16 stemmer

  1. 1.

    • ja
      7
    • næi
      9


Recommended Posts

er litt iritert nå, vennina mi skal ha omplaseringshund, og sliter livet av seg for og finne en som ikke koster mer en MAKS 3500!! ærlig talt, jeg synns at visst hun ikke er villi til og betale 4000, så burde hun ikka skaffe hund. 4000 er ingenting, ask kosta 7000, og jeg synns det er en rimelig pris for ren rase. hva synns dere? vet at dette med prsi har vært diskutert før, men det jeg vil vite er deres syns punkt på hennes "gjerrighet" :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns man skal se an hunden..

F.eks en whippet jeg veit om som skal omplasseres, den er snart ni mnd gammel, og eierne kan ikke ha den pga. de må selge huset. De kjøpte den for åtte tusen eller noe, er ikke helt sikker. Den skal omplasseres for 4-5000, prisen kan diskuteres dersom den får skikkelig gode eiere. Hehe.. Det syns jeg er helt greit! Faren er champion og mora er godt premiert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns man skal se an hunden..

F.eks en whippet jeg veit om som skal omplasseres, den er snart ni mnd gammel, og eierne kan ikke ha den pga. de må selge huset. De kjøpte den for åtte tusen eller noe, er ikke helt sikker. Den skal omplasseres for 4-5000, prisen kan diskuteres dersom den får skikkelig gode eiere. Hehe.. Det syns jeg er helt greit! Faren er champion og mora er godt premiert.

Enig. En sju år gammel blandingshund syns jeg hadde vært dyr om den hadde kostet 4000, men en seks mnd gammel renraset valp med gode foreldre ville jeg gladelig betalt 4000 for. Som Julie sa, man må se an hunden som omplasseres.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

det kommer vell helt ann på hvilken hund det er og hva somfølger med den.

hvis det er snakk om blandingshund så hadde jeg ikke betalt så mye for den, for den kan da ikke være med på noe annet en vanlige lydighets konkuranser og slikt, hvis den skulle vise seg å bli så god i lydighet at den kunne ha vært med på landslaget så får du ikke være med der hvis den ikke har en stamtavle og da nytter det ikke å komme med en blandings hund da nei.

men hvis det er snakk om rasehund på under 5 år så kunne jeg ha vært villig til å betalt 4000,- hvis jeg hadde fått med stamtavlen i mitt navn. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jag har hatt omplaseringshund og den kostet meg 1200,- med stamtavlen i mitt navn(det er faren til Småen) det var 600,- for hunden med papirer og 600,- for å få den sendt til bergen.

han var da 7år gammel og ble 13og1/2 år. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En jeg kjenner skulle kjøpe en omplasseringshund på 9 mnd, og den kostet 7500kr(det var en dvergschnauzer, som regel koster en valp 10000kr). Det synes jeg er drøy pris. Alt skulle jo ordnes med stamtavle og reg. i deres navn, men jeg synes fortsatt det er en drøy pris. Atpå til viste det seg at den hadde en feil at den ikke kunne bli avlet på, stilles ut eller trene AG, og da er det for mye å ta 7500kr

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, også har du vel hørt om folk som forer slanger med hunder??? hadde aldri gitt bort en hund gratis... husker en venninne gav bort kattunger, også senere fikk hun vite at to av kattungene hadde blitt slangemiddag :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, også har du vel hørt om folk som forer slanger med hunder??? hadde aldri gitt bort en hund gratis... husker en venninne gav bort kattunger, også senere fikk hun vite at to av kattungene hadde blitt slangemiddag :cry:

Uff, det er så fælt hva folk kan gjøre med levende dyr. Skal man ha hund så burde man være villig til å betale for den, selv om det er en omplasseringshund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En hund koster mye å HA, selv om innkjøpsprisen er lav. Så folk burde ikke tenke at, åja, omplassering gjør det mye billigere for oss!

Ja, akkurat.. Derfor synes jeg ikke de skal omplassere dem for billig heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En hund koster mye å HA, selv om innkjøpsprisen er lav. Så folk burde ikke tenke at, åja, omplassering gjør det mye billigere for oss!

Enig! Skal man ha råd til å holde dyret og bruke tid og penger på det, så kan man like gjerne bruke noen tusen på selve hunden også. (til en viss grad selvfølgelig)

- Man kan få en hund til 1000 kr, men den skal ha mat, utstyr, vetrinær o.l

- Man kan få en hest til 12 000, men den skal ha for, stallplass, vetrinær og hovslager.

- En bil koster vanligvis ikke så mye, det som er dyrt er å få bilen på veien (registrering) + få den til å gå fremover (bensin)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...