Gå til innhold
Hundesonen.no

Affen - the man, the animals and the music


hardrocker

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er en mann på 31 år. Jobber i Telenor, og stortrives der. Bor i Harstad sammen med min kjære samboer Kristin, og vår herlige datter Maja Therese. Vi bor i et flott hus, som ligger litt for seg selv, men samtidig relativt sentralt. Ypperlig lokasjon for våre kjære dyr, med skogen rett utafor døra.

Jeg er musiker, og har spilt bass i diverse hardrock og metalband siden jeg var 12. Musikk er noe som ligger til familien, og så å si alle på morssida i min familie er musikere, og spenner fra klassisk til jazz til heavy metal. Det er det den tyngre musikken som ligger mitt hjerte nærmest. Favorittband er det mange av, men for å nevne de aller viktigste: Alice Cooper, Kiss, Motörhead, Lynyrd Skynyrd, Van der Graaf Generator, Dream Theater...og sånn kunne jeg fortsatt resten av dagen :)

l_5b4a990cb7403fcd96d9a9a17878cb81.jpg

Kristin er ansvarlig for Somali-oppdrettet Coda's (se Coda's Somali oppdrett ), og vi har i tillegg en flott huskatt og en snill og god Golden Retriever. Tidligere hadde vi Lady, ei herlig blandingstispe (50% Collie/50% Golden Retriever) og en kjempesjarmerende Engelsk Bulldog, Benedicte (som er å se på avataren min). Kristin har lang erfaring med dyr, og skal ha æra for å ha fått meg kattefrelst. Er blitt totalt og fullstendig forelska i rasen Somali spesiellt.

Maja Therese er dattra vår. Hun er 9 år, og har vokst opp med dyr runt seg. Kan nesten si det var bulldogen Benedicte som lærte henne å gå, da hun var svært rolig, og lot det lille barnet klatre og herje med seg, så hun lærte å reise seg opp, gå, etc, som de fleste lærer på møbler, hehe. Men mer om Kristin og MT på hjemmesida vår.

Bilder av våre kjære dyr kan dere se her:

http://dyresonen.no/forum/index.php?showto...pid=397329&

Og vil dere vite mer kan dere sende mail, eller gå inn på disse sidene:

Coda's Somalioppdrett

Affen's MySpace

Skrevet
Favorittband er det mange av, men for å nevne de aller viktigste: Alice Cooper, Kiss, Motörhead, Lynyrd Skynyrd, Van der Graaf Generator, Dream Theater...og sånn kunne jeg fortsatt resten av dagen :P

:P

Velkommen hit. :)

Skrevet
Hehe, takker! DT-fan du og?

Her er James LaBrie og meg rett før åpningskonserten på Octavarium-turnéen i 2005:

l_47a706704d936984b951e76dde6a166a.jpg

*skryte* :P

Nå ble jeg bare "litt" misunnelig, DT er yndlingsbandet mitt. :)

Skrevet
Nå ble jeg bare "litt" misunnelig, DT er yndlingsbandet mitt. :)

Hehe...møtte hele bandet ja. John Myung er jo et av mine store forbilder, og jeg har selvsagt signaturmodellen hans, en Yamaha RBXJM2 :P

l_fbe4d8c5cb1976981142edbe4cfb91f5.jpg

RBX-JM2.jpgl_62f9bc2b5cacf58817d094cb1b5f57f8.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...