Gå til innhold
Hundesonen.no

Affen - the man, the animals and the music


hardrocker

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er en mann på 31 år. Jobber i Telenor, og stortrives der. Bor i Harstad sammen med min kjære samboer Kristin, og vår herlige datter Maja Therese. Vi bor i et flott hus, som ligger litt for seg selv, men samtidig relativt sentralt. Ypperlig lokasjon for våre kjære dyr, med skogen rett utafor døra.

Jeg er musiker, og har spilt bass i diverse hardrock og metalband siden jeg var 12. Musikk er noe som ligger til familien, og så å si alle på morssida i min familie er musikere, og spenner fra klassisk til jazz til heavy metal. Det er det den tyngre musikken som ligger mitt hjerte nærmest. Favorittband er det mange av, men for å nevne de aller viktigste: Alice Cooper, Kiss, Motörhead, Lynyrd Skynyrd, Van der Graaf Generator, Dream Theater...og sånn kunne jeg fortsatt resten av dagen :)

l_5b4a990cb7403fcd96d9a9a17878cb81.jpg

Kristin er ansvarlig for Somali-oppdrettet Coda's (se Coda's Somali oppdrett ), og vi har i tillegg en flott huskatt og en snill og god Golden Retriever. Tidligere hadde vi Lady, ei herlig blandingstispe (50% Collie/50% Golden Retriever) og en kjempesjarmerende Engelsk Bulldog, Benedicte (som er å se på avataren min). Kristin har lang erfaring med dyr, og skal ha æra for å ha fått meg kattefrelst. Er blitt totalt og fullstendig forelska i rasen Somali spesiellt.

Maja Therese er dattra vår. Hun er 9 år, og har vokst opp med dyr runt seg. Kan nesten si det var bulldogen Benedicte som lærte henne å gå, da hun var svært rolig, og lot det lille barnet klatre og herje med seg, så hun lærte å reise seg opp, gå, etc, som de fleste lærer på møbler, hehe. Men mer om Kristin og MT på hjemmesida vår.

Bilder av våre kjære dyr kan dere se her:

http://dyresonen.no/forum/index.php?showto...pid=397329&

Og vil dere vite mer kan dere sende mail, eller gå inn på disse sidene:

Coda's Somalioppdrett

Affen's MySpace

Skrevet
Favorittband er det mange av, men for å nevne de aller viktigste: Alice Cooper, Kiss, Motörhead, Lynyrd Skynyrd, Van der Graaf Generator, Dream Theater...og sånn kunne jeg fortsatt resten av dagen :P

:P

Velkommen hit. :)

Skrevet
Hehe, takker! DT-fan du og?

Her er James LaBrie og meg rett før åpningskonserten på Octavarium-turnéen i 2005:

l_47a706704d936984b951e76dde6a166a.jpg

*skryte* :P

Nå ble jeg bare "litt" misunnelig, DT er yndlingsbandet mitt. :)

Skrevet
Nå ble jeg bare "litt" misunnelig, DT er yndlingsbandet mitt. :)

Hehe...møtte hele bandet ja. John Myung er jo et av mine store forbilder, og jeg har selvsagt signaturmodellen hans, en Yamaha RBXJM2 :P

l_fbe4d8c5cb1976981142edbe4cfb91f5.jpg

RBX-JM2.jpgl_62f9bc2b5cacf58817d094cb1b5f57f8.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...