Gå til innhold
Hundesonen.no

Kløe


Turnip

Recommended Posts

Skrevet

For ca 2 uker siden så har Mike klødd endel, han klør seg mye selv, og får meg til å klø han, trodde han flasset for en ukes tid tilbake, men viste seg at det var litt støv da han hadde lekt i flishaugen.

Men det skal sies at jeg klippet han helt ned for 2 uker siden (ca) og var etter dette han begynte å klø. Men har klippet han ned 2 ganger før, og har aldri vært plaget av kløe før.

Han fòres med Hills i/d og Specific wic boksmat (har fått beskjed om å veksle litt mellom de da han blir fort matlei og han får medisiner i maten, så viktig at han spiser opp) Han får også olje i maten...

Men stusser litt på om det er noe han kan mangle i fòret sitt siden han klør så mye... Fikk vite fra veterinæren at dette var fullverdig måltid for en hund. Men jeg sluttet å gi han tørrfòr for 2 uker siden da vi fikk påvist allergi for dette (tørrfòret suger ut fultigheten i tarmene hans)

Hva kan det være? Har han mangel på noe? geberelt er han i knallform om dagen og har fin matlyst og avføring.

Skrevet

Det kan bare sjekkes hos veterinær?? (du får beklage min uvitenhet om dette temaet, men ikke vært borti det før)

han er blank og fin i pelsen hvertfall, men man kan kanskje ikke se pelsmidd??

Skrevet

Pelsmidd er det nok ikke, det medfører mer eller mindre alltid flassing. Selve midden ser man ikke, men pelsen generelt er lite lekker :cool:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...