Gå til innhold
Hundesonen.no

Finne en bra AG konkurranse


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått en henvendelse fra noen Svenske venner av meg (fra øst sverige) om jeg kan hjelpe dem å finne en dobbel konkurranse i Østlandsområde... Jeg har null peiling på agility :icon_redface:

Dem vil gjerne her på våren så fra mars-juni en gang.

Jeg har funnet ut at Kongsberg og Drammen har en dobbel konkurranse 5 & 6 april, er dette en bra konkurranse? Med tanke på underlag o.l.? Noen som har billig overnatting å anbefale?

Også er det vell Oslo hundeshow 31 mai og 1 juni. Fra mitt syn (lp) virker det som ett ok stevne, hva sier AG folket?

Håper noen kan hjelpe meg, jeg er "lost" i denne verden :(

ps: hun skal gå kl.3 og er ute etter Cert.

Skrevet

Hvis det er den i Drammen jeg tror det er (Drammen hundefestival?) så har det ihvertfall vært kunstgress underlag, og det er jo ganske så behagelig. Oslo hundeshow er også fint (det året jeg var der ihvertfall). :icon_redface:

Skrevet
Hvis det er den i Drammen jeg tror det er (Drammen hundefestival?) så har det ihvertfall vært kunstgress underlag, og det er jo ganske så behagelig. Oslo hundeshow er også fint (det året jeg var der ihvertfall). :icon_redface:

Takk :(

Fins det noen bra overnattings muligheter i forbindelse med Drammen hundefestival? Hytter e.l.?

Skrevet
Men hun er ute etter Cert for NAch antar jeg? Må ikke det oppnås på NKK-stevne som det må i eksteriør? :icon_redface:

Ikke i følge henne selv.

Skrevet

Så rart.. Skal det være "enklere" å få cert/championat i AG enn andre ting? Hvordan er det for oss om vi drar til Sverige, er det likt der? Men altså, de norske som konkurrerer AG må jo ha minst ett AG-cert på NKK, stemmer ikke det? Synes det er rart jeg om det skal være forskjell på sånt :icon_redface:

Skrevet
Så rart.. Skal det være "enklere" å få cert/championat i AG enn andre ting? Hvordan er det for oss om vi drar til Sverige, er det likt der? Men altså, de norske som konkurrerer AG må jo ha minst ett AG-cert på NKK, stemmer ikke det? Synes det er rart jeg om det skal være forskjell på sånt :)

I alle andre grener (utstilling/LP/Bruks) er det slik at ett Cert holder så lenge du er nasjonal Champ. Om du er Nuch så trenger du bare 1 cert i Sverige for å bli Such og visa versa.

Skrevet

Ja, men på NKK/SKK.. Ihvertfall må svenskene ha storcert her i landet i eksteriør. Det er jo derfor det stadig dukker opp svensker her, men kun på NKK eller spesialen :)

Skrevet
Så rart.. Skal det være "enklere" å få cert/championat i AG enn andre ting? Hvordan er det for oss om vi drar til Sverige, er det likt der? Men altså, de norske som konkurrerer AG må jo ha minst ett AG-cert på NKK, stemmer ikke det? Synes det er rart jeg om det skal være forskjell på sånt :cool:

Jeg tror på ingen måte det er lett å klare å få en hund til AG champ. Det ligger utrolig mange treningstimer bak en slik hund.

Skrevet
Jeg tror på ingen måte det er lett å klare å få en hund til AG champ. Det ligger utrolig mange treningstimer bak en slik hund.

Derfor "..." :rolleyes: Jeg mener fortsatt man må ha storcert i Norge, enlighten me please hvis ikke? Har funnet ut at alle svenske cert teller på lik linje, og at det ikke gjør det i Norge i eksteriør, så da gjenstår det å finne ut om det gjelder i AG. Fant ikke dette i reglementet.

Skrevet
Men hun er ute etter Cert for NAch antar jeg? Må ikke det oppnås på NKK-stevne som det må i eksteriør? :cool:

Nope.

Det er jo allerede uttrolig vanskelig å bli agilitychampion. Det er vanskeligere enn både utstilling og lydighet vil jeg mene...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...