Gå til innhold
Hundesonen.no

Aica


bonaqua

Recommended Posts

Skrevet

Aica ble omplassert til oss da hun var 4mnd gammel. Hun ble gitt bort i julepresang til noen som ikke hadde noe ønske om å ha henne.

Aica kan være veldig sta, og til tider ganske så utspekulert for å få viljen sin. Den 25.september fyller hun 1år. Hun er et skikkelig matvrak, det eneste hun ikke har sansen for er majones og oliven.

Når matfar eller matmor inviterer henne opp i sofaen sier hun aldri nei, men legger seg godt tilrette (gjerne på rygg med hodet på puta). Bekvemmelighetsdronninga vår. Hun elsker oppmerksomhet, og dytter ofte til armen vår for å få kos. En skikkelig koseklump uten tvil.

Hun har så utrolig mye personlighet og vet akkurat hvordan hun skal bruke sjarmen sin.

Her er noen bilder av sjarmtrollet vårt som vi er blitt så veldig glad i:

post-2596-1189602419_thumb.jpg

post-2596-1189602437_thumb.jpg

post-2596-1189602458_thumb.jpg

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Aica er ikke spesielt glad i å bade, men vasser gjerne uti langs vannkanten og stikker hodet nedi vannet så det bobler :closedeyes: Siden hun er et stort matvrak går hun gjerne inn i dusjkabinettet mot en bitteliten godbit, mat er livet.

post-2596-1189774849_thumb.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Takk for hyggelige kommentarer! :) Det er så koselig å høre at det er flere som synes hun er nydelig! :P (får iallefall lyst til å fortsette å legge ut skrytebilder banana )

Skrevet
Takk for hyggelige kommentarer! :) Det er så koselig å høre at det er flere som synes hun er nydelig! :P (får iallefall lyst til å fortsette å legge ut skrytebilder banana )

Bare å fortsette å legge ut bilder, ho er nydelig! :P

Skrevet

Her er et bilde som godt viser hennes stahet. Hun tar gjerne imot mat, selv om hun er stappmett eller ikke liker det hun får. Og da bærer hun det rundt i munnen og nekter pent å gi slipp på det. (Etter en god stund så gjemmer hun det et sted i huset :) )

post-2596-1195216512_thumb.jpg

Skrevet

I disse dager er voffsen vår syk. Hun hoster så fælt, og dyrlegen mener det er kennelhoste. :) Fikk beskjed om å gi hunden ekstra "love and care" og holde henne mest mulig rolig. Så nå er det bare en liten tur ut for å tisse, så er det rett inn og legge seg på sofaen igjen. Heldigvis så er matlysta hennes der enda. For hvis matlysta forsvinner og hun blir skikkelig slapp så måtte vi komme til dyrlegen med en gang. Stakkars lille gullet vårt... :P Skjemmer henne skikkelig bort, med masse kos og ekstra godsaker som leverpostei. :P Håper hun blir snart frisk.

post-2596-1195218170_thumb.jpg

post-2596-1195218197_thumb.jpg

Skrevet

Yndlingsleken hennes er en gummigris med pipelyd. Den kjøpte vi dagen etter at vi fikk henne, og hun er veldig forsiktig med den så den ikke skal gå i stykker. :)

post-2596-1195236779_thumb.jpg

post-2596-1195236801_thumb.jpg

Skrevet

For å være helt ærlig så vet vi ikke så mye om hvor hun kommer fra. Vi overtok henne via FOD-gården da hun var 4måneder, og da fulgte det ikke med noen stamtavle. Men vi kontakta tidligere eier og fikk telefonnummer til den som hadde gitt henne valpen. Og i kontakt med denne personen så fikk vi vite at hun kom fra et oppdrett på Dokka, som nå er avviklet. Han sa han skulle få tak i stamtavla til oss, men har ikke hørt noe enda og det er leeenge siden vi snakka med ham. :icon_redface:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Et par bilder til av sjarmtrollet vårt:) Hun synes det var ekstra stas å komme hjem igjen til madrassen sin etter en uke i nord-norge i jula, hvor hun måtte sove på en matte med fleecepledd på "bare".

post-2596-1199220034_thumb.jpg

post-2596-1199220051_thumb.jpg

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...