Gå til innhold
Hundesonen.no

Tegninger/figurer av hund?


SusanneL

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle!

Håper noen her inne kan hjelpe meg litt.

Jeg skal avholde et Handlingkurs (fremvisning av bearded collies på utstilling), og sitter i den forbindelse og prøver å snekre sammen et lite kompendium... Morsom jobb, forøvrig! Men jeg fant jo kjapt mine rent "tekniske begrensninger", da jeg ikke har en scanner hjemme. :blink:

Jeg trenger altså en tegning av en hund som har påført de vanligste anatomiske uttrykkene (skuldre, hals, overarm, bryskasse, lend, etc).

I tillegg skulle jeg hatt en sånn tegning over hvordan man går fram/tilbake + i trekant...

Altså, JEG vet jo hvordan slikt gjøres i praksis - men det hadde vært smart (tror jeg) å ha med en slik i selve kompendiet også.

Så - hvis noen vet om hvor man kan "stjele" noe slikt fra nettet, eller evt. har det på sin egen maskin, så hadde jeg vært kjempeglad for å få litt hjelp til dette.

Evt. vedlegg kan godt sendes på mail direkte hjem til meg på mail: [email protected].

Jeg tar selvsagt også imot gode tips om hvordan et slikt kurs kan legges opp, da det er første gang jeg skal faktisk ha et skikkelig KURS i dette. Jeg har hatt mange sånne 10+15 min. lynkurs, men denne gangen skal jeg sette sammen et over 6 treningskvelder (så man har god tid til å forklare alt mulig, og behøver ikke å stresse igjennom alt).

Håper på masse tilbakemeldinger!

:lol: Susanne

(Ps - hvis en mod. synes dette innlegget passer bedre noe annet sted - så flytt det gjerne!)

Skrevet

Jeg har noen bilder (foto) som du kan skrive på om du vil (Bruke Adobe om du er litt teknisk) Jeg har korthåret hund så det er gjerne litt enklere å se (?)

Skrevet

Åh - kjempefint, og tusen takk dere!

Særlig 2nes tegning var jo akkurat slik jeg ønsket den.. (HA HA HA)

Supert - nå kommer jeg meg noen steg videre i mitt lille prosjekt her - Jippi!

Og Heidi - det er da ikke 8 timer hit, da - det går utmerket å kjøre på 7,5... Så hit ned, et par timers kurs og så hjem igjen bør jo ikke ta stort mer enn sånn ca 17 timer.

Vi vår ta kort-versjonen når vi møtes neste gang!

Igjen - tusen takk!

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...