Gå til innhold
Hundesonen.no

Rar valpeannonse


ingerlise

Recommended Posts

Skrevet

Dette står i en anonse på finn.no

Sent en kveld jeg tok meg en tur...men eieren min ble sur. Traff en gutt med en tutt, da sa det pang... så det sang. Men jeg som Terier er, skulle være mer sær og særlig da han var en Papillon så der. Da ble det straff et bond meg traff. Men hva hjalp vel det når det i min mage 6 små damer grodde og en mann så skjønn som en drøm.Men når vi blir stor må vi vekk fra ho mor...så vil DU meg elske ære og lære...er det bare og ringe å si hvem du er...så kan jeg bli din...en pike så skjønn eller en gutt som en drøm!!

Reagerte på det jeg har fargesat. Lurer på om hun mener det seriøst. <_<

Skrevet

Nå kan det vel faktisk hende at det menes at eier tok bånd på hunden sin..

Det står jo faktisk; " Sent en kveld jeg tok meg en tur...men eieren min ble sur "..

Vet ikke jeg... :)

Skrevet

tror jeg jpoiner tanken til BareLinn ja...

I litt frustrasjon: hvorfor er det slik at man alltid skal tolke ting til å være vold eller negativt?

Ikke egentlig ment bare direkte til trådstarter, men blir litt lei av den generelle tedensen til å tolke ting negativt for deretter å skulle henge ut på det.. moahrg... lei!

slik da var det ute, håper valpene finner seg noen bra hjem:D

Guest Just me!!
Skrevet

Veldig vanskelig å tolke, guri. :) Men jeg hadde ikke tatt dette seriøst..

Skrevet

hun skriver jo at hunden tok en tur på egenhånd, så var vel det hun mente. At hun raskt tok hunden i bånd, altså: "hun tok bånd på MEG) :-)

Ihvertfall slik jeg tolka det.

Skrevet

bare en litt penere måte å si at hunden stakk av og gjorde en uønsket parring, og nå vil de bli kvitt valpene. men morsomt skrevet :whistle:

Skrevet

Det synes jeg også.

Hadde jeg fått uplanelagte blandinghunder hadde jeg forklart uten rim.

Være litt mere seriøs og gi fakta.

Skrevet

Vel, strengt tatt med så mange blandingskull som finnes, så er det klart at denne eieren har fått mer effekt av sin annonse enn noen av de andres. Denne annonsen legger man merke til (se blant annet det at den også fant sin vei inn hit på sonen :S).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...