Gå til innhold
Hundesonen.no

hunden vår Astrix


Lazita

Recommended Posts

tok et bilde av han her hin dagen, han satt forran meg når jeg satt i sofanen, så jeg tenkte jeg kunne ta et bilde av han.

det jeg ikke la merke til før jeg la bildet inn på pc´n var hvilket utrykk han hadde i ansiktet.

sjekk dette da:

Kopiav100_1711.jpg

han ser nesten litt sint ut he he he

men det var nokk bare blitsene som gjorde at han mystelitt til meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine Astrix.. :)  

Hvordan er han med andre hannhunder nå då?

(Hadde han ikke litt problemer med det?) Eller tar jeg feil nå?  :oops:

merkelig nokk så er det nå bare Bamse han skal ta :? , andre hannhunder er ok, men han må jo tøffe seg litt då bare ikke så mye som før :wink:

Speedy og Casper går jo det kjempefint å gå tur sammen med, så han kommer seg bra synes jeg.

tror nokk at vi med tiden til hjelp skal klare å plukke av han den uvanen han har med at hannhunder skal tas, i hvertfall nå når jeg ser de fremskrittene han har gjort på kort tid.

det kan jo være litt hormoner ute å løper i han også da siden han nærmer seg 1 og 1/2år nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

hoho, ja der var det LITT av en fargeforskjell!! :) Må ikke drive å skitne seg ut slik vet du :D

Er forresten det et problem? har de en pels som blir lett skitten, med tanke på at de er hvite og slikt?

Sheltien har nemlig en "selvrensende" pels... Mala har MYE hvitt, og hun ser nesten alltid nybadet ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hoho, ja der var det LITT av en fargeforskjell!! :D Må ikke drive å skitne seg ut slik vet du :D

Er forresten det et problem? har de en pels som blir lett skitten, med tanke på at de er hvite og slikt?

Sheltien har nemlig en "selvrensende" pels... Mala har MYE hvitt, og hun ser nesten alltid nybadet ut!

he he he NEI de er lett å holde rein for de også har skittavstøtende pels. går vi på fjellet og hudnene blir møkkete så får de ligge i gangen å tørke og når de er tørr så bare børster vi av de det lille av skit som ikke har falt av mens hundene tørket av seg selv.

problemet med Astix er at han liker å grave huller i hagen og mens han graver så skal Aiwa leke med han og ender opp med å trykke han nedi hullene han graver så når jeg skal ta dem inn i fra hundegården så er jo han brun på grunn av all jorden. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...