Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivitetsdag på nidarosbanen.


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

På onsdag arrangerer LP komiteen i nidaros aktivitetsdag. Det vil bli uhøytidlige aktiviteter med og uten hund ( mest med selfølgelig), bla. apportkonkuranse, stafettløp og mer. Dette blir gøy og skal ikke være seriøst. Målet er at både hund og fører skal ha det gøy og gjøre noe man ellers ikke gjør med hunden sin.

Når vi er ferdige med å leke oss blir det pølsefest. Bortsett fra pølsene er alt gratis og alle, uansett nivå og interesser innen hund kan møte opp. Her kan alle delta, både store og små.

Møt opp på nidarosbanen til klokken 6 onsdag! :D

Mer info: www.nidarosbhk.no

Skrevet

Jeg kommer hvis jeg kommer meg opp dit (og hjem igjen)! Kanskje jeg kan få matébussjåføren til å kjøre meg dit igjen, sånn som sist... Tror ikke han hadde planer om å kjøre så langt egentlig.

Guest Christine
Skrevet
Party on :icon_fun:

Haha! :D

Den setningen som du quota kan virkelig missforstås om man tenker litt annerledes :D

Frister litt å ha med seg Milo i stedenfor, men siden jeg ikke vet hvor mange det blir osv, så blir det nok Vegas som blir med meg..

Skrevet

Sorry dobbeltpost, men:

De som har lest på hjemmesida vet det, dere andre: Blir det regn blir det avlyst, eller mest sannsynlig utsatt :) Vi dør ikke av regn, men det er bedre med oppholds. Så om det regner i morgen kveld blir det ikke noe av. :( Huskhusk. Det vil være folk der oppe alikevell fordi det er fellestrening, så man kan jo ta turen fordi aktivitetsdagen ikke blir noe av. Jeg får antagelig beskjed i løpet av morgendagen om det blir noe av, og skal si fra her om jeg rekker det.

Guest Christine
Skrevet

Haha, tydeligvis bare jeg, Ingvild og Hanne som er ute å leker i regnvær? :)

Fint om du sender på meg en melding om det ikke blir, Marie.. Men du trenger ikke altså, hehe.

Skrevet
Sorry dobbeltpost, men:

De som har lest på hjemmesida vet det, dere andre: Blir det regn blir det avlyst, eller mest sannsynlig utsatt :)

Leste det jeg også, men ble usikker på om det var hele greia eller kun pølsefesten som ville bli avlyst ved regn. Vet du sikkert?

Guest Christine
Skrevet

Melding fra Marie: Avlyst.

Ingvild; ta kontakt på msn eller pm eller no.. jeg er nemmelig blakk når det gjelder mobilen..

Skrevet
Hele greia ja vil jeg tru. Det er mulig å gjenomføre i regn, pølsefesten også, men godvær er å foretrekke.

Heisann¨

Tenkte meg å ta en tur selv om det regnet, men vet ikke hvor Nidarosbanen er, kan du forkl meg?

Skrevet

Takker for overbringelsen av beskjeden, chris :whistle:

Det har forsåvidt vært oppholds siden i 5 tiden, men vet ikke om det har vært det på banen. Det har snødd der opp de gangene det har regnet lett her, så det er lit forskjell på været.

Jeg vil tru vi prøver på nytt igjen, men vet ikke når.

Guest Christine
Skrevet

Jeg og Ingvild trente der i dag, og jeg ble klissblaut!

Syns jeg hørte noe om at de skal ha aktivitetsdagen om en tre ukers tid..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...