Gå til innhold
Hundesonen.no

Klubben for større selskapshundraser.


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå er det min tur til å starte en tråd. Det var til sammen 3 gårdshunder, 2 i 4-6 mnd og 1 i 6-9. Bocca var i den 4-6. Her vant henne, noe som var veldig morsomt.

Så konkurrerte vi mot tispen i 6-9 mnd og VANT :console: (ingen hannhunder) og vi ble BIR. Kjempe morsomt.

Men syns det var veldig synd at de ikke hadde gruppefinaler, og gikk rett til Bis.

Kritikken var vanskelig å tolke, men kan legge ut deler av den:

5 month, good and correct (noe jeg ikke skjønner hva er desverre), good color?! young movement, very good.

Og selvfølgelig et skrytebilde

IMG_1365.jpg

Ikke så lett å se hvordan ho står når det ikke er jeg som tar bilde, og den som ta bilde kun tar de og gir f.. i hvordan ho står :)

Guest Just me!!
Skrevet

Det ble CK og junior-BIR på oss! :console: Uutrolig gøy å endelig få det til! Ble nesten med i BIS-finalen og, men selvfølgelig måtte gutten nyse og nekte å stå akkurat da dommeren skulle titte.

Siste utstilling på en stund, skal la han vokse og utvikle seg mer i løpet av vinteren. Så blir det comeback på våren! Dommeren påstod han ville være en prima hund om ett år, det er GØY å høre. :)

*bilde kommer*

Skrevet

Gratulerer så mye alle sammen! Speilielt grattis til Marianne med CK på Archie!

Jeg stilte kinesere for kennel Rimabra (Kristine Mali som egentlig stiller for henne var i Tr. Heim) og vi tok BIR og BIM junior og 2BTK og 2BHK (rett bak certet på begge to. Litt surt, men de er jo junior begge to, og har ingen hast)!

Gratulerer også til kennel Kellika (papillon) med cert på tispen deres :console:

Skrevet

Echo: 1, 1 UK, CK 1 BHK, Cert, BIR, BIG-3- (Bim: Matabichi Chocolatte Almasi)

Dennis: 1, 1 Jkk, CK, 4 BHK BIR Junior

:D

Skrevet
Echo: 1, 1 UK, CK 1 BHK, Cert, BIR, BIG-3- (Bim: Matabichi Chocolatte Almasi)

Dennis: 1, 1 Jkk, CK, 4 BHK BIR Junior

:D

Snakk om grand slam! Gratulerer :D

Skrevet
Echo: 1, 1 UK, CK 1 BHK, Cert, BIR, BIG-3- (Bim: Matabichi Chocolatte Almasi)

Dennis: 1, 1 Jkk, CK, 4 BHK BIR Junior

:D

Gratulerer :D

Noen som vet hvilken rase som ble BIS-junior? :D

Skrevet

Vi fikk Ck og cert og 2bhk på Hugos første utstilling!Italiensk dommer,som selv oppdretter rasen.

Obelix ble stilt for samme dommer,og ble BIR med cert,og ck..

Dommer lurte på om Obelix var import fra Italia..hehehe..bra det!

Ellers var Hugo litt skeptisk til dommer,så jeg hadde på forhånd bestemt meg for å "forlate" dommer,og snu vekk fra ham et par meter,for så å snu tilbake å ta det på ny..Dette tenkte jeg ville være en fin avbrekker for hunden og også en mulighet til å stille hunden opp på ny.

Dette funket greit..og jeg gjorde det vel 3-4 ganger for å "løsne"på situasjonen...

Jeg hadde også meldt på i siste laget,og ble bareå trene på "stå" i 1 1/2 uke før den store dagen!

Hugo var flink syns jeg..og det sykeste er at jeg var HELT avslappet...tross min "folkemengdeangst" og "redsel" for at Hugo skulle skape seg max på sin debut og at jeg dro ham ut i det store for tidlig.

Den roen jeg hadde med ham fatter jeg IKKE at jeg ikke har med Obelix som er såpass grei..

Så det var en stooor dag for oss!

BIS JUNIOR var Napolitansk Mastiff!!

Skrevet
Uff, Linda som bor rett ved meg, ble bitt og mistet en halv finger :D

I alle dager?! Hva skjedde? :D

Gratulerer også til alle med gode resultater!

Skrevet

Jeg posta i feil tråd :D Var på Støren, og det var vel ikke denne utstillingen?

Hun var uheldig og hadde hånda imellom da en hund skulle ta en annen..

Skrevet
Jeg posta i feil tråd :D Var på Støren, og det var vel ikke denne utstillingen?

Hun var uheldig og hadde hånda imellom da en hund skulle ta en annen..

Feil tråd eller ei, det er uansett fryktelig synd på henne... De fikk ikke reddet fingeren altså?

Skrevet
Det ble CK og junior-BIR på oss! :D Uutrolig gøy å endelig få det til! Ble nesten med i BIS-finalen og, men selvfølgelig måtte gutten nyse og nekte å stå akkurat da dommeren skulle titte.

Siste utstilling på en stund, skal la han vokse og utvikle seg mer i løpet av vinteren. Så blir det comeback på våren! Dommeren påstod han ville være en prima hund om ett år, det er GØY å høre. :D

*bilde kommer*

IGJEN GRATULERER :D

Stilte du han?

Gratulerer så mye alle sammen! Speilielt grattis til Marianne med CK på Archie!

Jeg stilte kinesere for kennel Rimabra (Kristine Mali som egentlig stiller for henne var i Tr. Heim) og vi tok BIR og BIM junior og 2BTK og 2BHK (rett bak certet på begge to. Litt surt, men de er jo junior begge to, og har ingen hast)!

Gratulerer også til kennel Kellika (papillon) med cert på tispen deres :D

Og de har forøvrig certene de trenger anyways så ingen krise :D

Du var flink og Rita var fornøyd med deg, flinke Line ;)

Pappan til Cola koste seg i tr.heim ;)

Guest Just me!!
Skrevet
IGJEN GRATULERER :D

Stilte du han?

Nei, mamma tok det. De var veldig flinke! :D En viss oppdretter ble litt misfornøyd med mamma i ringen, men shit au. Han kom heller ikke videre med tispa si i valpeshowt så. :D

Skrevet

Resultater Kaukasisk Ovcharka KSS utstillingen 2007

Dommer: Franco Ferrari, Italia

BIR: Nuch A-Varg (Kennel Rauland-Sandstøyl)

2BHK med CERT og junior bim vinner: Rauland-Sandstøyl C-Balto

3BHK: Little Merlin's Goliat

Junior klasse 2: Little Merlin's Petrus

BIM: Nuch Tachetee Baroness (Kennel Tachetee, Finland)

2BTK med CERT og junior BIR vinner: Rauland Sandstøyl C-Frigg

3BTK: Little Merlin's M-Monster

Junior klasse 2: Tachetee Dama

Junior klasse 3: Little Merlin's Petra

VALPER

BIR VALP: Buju (Kennel Cevan)

2bhk: Little Merlin's Ramling Rasuptin

BIM VALP: Birma (Kennel Cevan)

2btk: Little Merlin's Ramling Rose

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...