Gå til innhold
Hundesonen.no

Schäferen min, Samson


torunns

Recommended Posts

Skrevet

Samson er født 160299 har akkurat blitt 8,5 år. Vitale data er 70cm høy og en matchvekt på 40 slanke kilo. Her er noen bilder jeg har fått i fra en dame som har lånt ham noen uker i sommer:

Mener du virkelig at jeg skal være her ute helt alene??

post-451-1187348644_thumb.jpg

Viktig å passe på bilen, slik at den ikke stikker av uten meg!

post-451-1187348662_thumb.jpg

Her var det godt og svalt å ligge..

post-451-1187348694_thumb.jpg

  • 2 months later...
Skrevet

Nytt bilbilde av Samson tatt 201007. Samson har bildilla og er lykkelig når han kan ligge i en bil og passe på den. Her har han fått et teppe over seg fordi det er kjølig ute. Jeg syns han holder seg utrolig bra til å nærme seg 9 år.

post-451-1192894505_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...