Gå til innhold
Hundesonen.no

internett-tull


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Noe rart har skjedd nå, og jeg får ikke åpnet noen sider på nettet, får bare "siden kan ikke vises". Men hundesonen kan jeg fint være inne på uten noen problemer, samme med msn.

Så om jeg får det på alle andre siden, bør jeg ikke få det her på sonen også? Eller er det noe feil med pc min?

EDIT: jeg får heller ikke sett bildene her inne som er linket fra andre sider enn photobucket.

Skrevet

Slik har jeg også hatt det. Når jeg først var komt inn på sonen, så var det den eneste siden jeg kom inn på. Var ikke alltid jeg kunne se bilder da . Men her hos oss så er det internettet som er klikk. virker som om at du kan være her inne med hallveis internett :lol:;) . hihi

Skrevet

Merkelig. Etter å ha logget av msn så fikk jeg ikke gått på igjen, og samme med internetten.

MEN det var nok noe galt med den boksen(som jeg ikke kommer på hva heter i farta). for var bare å skru den av og på igjen, så fungerte det :lol:

Så problemet er løst. Syns bare det var så merkelig at ikke mamma kom på oppe på sin, mens jeg kunne sitte på msn, og hundesonen. men ingen andre sider. men men.

Skrevet

Jeg er mildt sagt vant til kranglete internett, og det løser seg faktisk som oftest når jeg trekker ut ledningene til modemet eller routeren og setter dem inn igjen etter et par minutter. Svenskeløsningen kalles det visstnok, men hey - det funker jo!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...