Gå til innhold
Hundesonen.no

Misty


Red Merle

Recommended Posts

Er så stolt av Misty for tida, hu har blitt så flink. Etter at vi kjøpte bur til henne, og satte strengere rutiner. Så har hun blitt så mye bedre! HUn ødelegger hun ikke ting på nettene, men sover trygt og godt i buret -frivillig. Hun har ikke tisset inne på lenge, og hun har rett og slett blitt roligere.

Hu har vært veldig, uselvstendig, og hatt dårlig selvtillit. Men nå kan hun faktisk være på et rom alene uten å begynne og sutre og ødelegge ting. Alene hjemme i noen minutter kan hun også være, om hun får være i buret sitt da.

Selvtilliten har også blitt større, nå tør hun å hilse på fremmede (i rolige omgivelser da) og hun er mye mer glad og lykkelig!

Har faktisk hatt henne i Tønsberg, uten at hun freaket helt ut, hun ble stresset, men roet seg d ahun fikk hilse på en annen hund. Værste setedet hun vet om her på denne jord, er Kiwi på Gauterød, kjempe skummel plass hehe.

Men hun tør å være der på kvelden, når det er minimalt med mennesker der. Da er hu litt engstelig, men går rakt over når langlina kommer på. Da tusler hun lykkelig rundt, selvom airkonditon-lyden er veeeldig nifs.

Vi har også begynnt med klikkeren igjenn, og det er visst stas. Hun jobber , og har begynnt å konsentrere seg bedre :D

Men det beste hun vet, er å få springe løs laaangt inne i skauen, langt fra allfarvei, da har hun det topp!

Utrolig hva små vrier i hverdagen kan gjør med en hund! Som for 6 mnd siden var en håpløs tenåring, som jeg nesten gavopp. Er glad jeg ikke gjorde det! Selv om det er noen problemer som det kan ta lang tid å ordne, så er jeg glad hun viser fremskritt og at hun er lykkelig!

Her er noen bilder av spirrevippen min :wub:

i265992792_98103_4.jpg

i265992791_23218_4.jpg

i265992793_35147_4.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I går fikk Misty prøve seg som gårdshund.

Jeg har mest sannyneligvis fått lærling plass på en gård, og får ha med Misty hver dag.

Så i går fikk hun bli med for første gang. Det ble mange nye intrykk for henne.

For det første, ble hu med på sin allerførste sykkeltur. Må jo sykle dit, litt langt å gå. Hadde foventet at hun skulle bli redd, og det ble hun, helt til hun skjønte at hun måtte gå pent på siden. Gjett hvem som synes det var morro å få løpe sååå mye :rolleyes: Hun ble helt gira, så nå, elesker hun sykkel turer!

Da vi kom frem, gikk vi en rundt rundt på gården så hun skulle bli kjent med området.

Hu ble litt stresset, men hun synes mini-grisene, hønene og geitene var utrolig spennende. Hestene var nok litt i det største laget for henne. Men hun ble lykkelig med å å møkke ut boksene, og møkka dynga var visst veldig morsomm. I flis haugen fikk hun raptuss, hun synes det var utrolig gøy da vi kastet litt flis rundt hehe..

Så, senere på dagen, fikk hun hilse på hundene på gården. En Boxer og en Rotweiler. Rottweileren, hilste vi ikke på, for den var ikke rent lite forbana og aggressiv. Men Boxeren, ble hun bestevenn med, de fikk bli med på tur, og koste seg når de fikk løpe fritt på et hestebeite(uten hester vel og merke). De ble bestevenner.

Da det var lunsj, fikk Misty, for første gang, stå i en hundegår sammen med Boxeren.

Hadde forventet at hu skulle skrike og bære seg da hun ble "forlatt", men det gjorde hun ikke.

Hun bare lekte med boxeren og hadde det gøy.

Ble redd for at hun skulle bli skremt i filler da det kjørte endel tarktorer forbi sånn av og til, men hun ble bare stresset, ikke redd. Rart, for hu hater biler, men traktorer er ikke falige visst nok. Hu var ikke engang redd for Treskeren engang.

Rare bikkje!!

Så nå, fram til sommeren, skal Mist få være med på gården sammen med meg, typen og boxeren.

Hun slutter nok å stresse ettersom at hun blir vandt til å være der.

Det som er enda morsommere er at ejg og typen har set på leilighet som bare er 15 min unna gården, perkeft sted for en hund som Misty å bo :) Håper bare vi får leiligheten.

Ble ingen bilder denne gangen, men skal prøve å huske å ta bilder til neste uke :console::P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Ble ikke mye tid til bilder nei hehe. Men her er en lite oppdatering om hvordan det går.

Bor nå på Kongseik, så har flyttet hjemme fra og fra Horten. Jobber på gård, og har mulighet til å ha med Misty hver dag.

Dette har, får og si det sånn, gjort susen, og Misty har blitt en helt annen hund.

Hun har nå kommet over skrekken for Traktorer, Gravemaskiner, Hester, Fremmede hunder, De ansatte på Gården, Biler, Høye lyder osv osv. Det eneste vi sliter med er speperasjons angsten, men den stresser vi ikke med. tar det skritt for skritt.

Dagen i dag gikk ut på innkjøring av to Geldere(hester) , Møkking av heste bokser og kosting av stall. Misty ble seff med, og hun koooser seg med stor K. Senere på adgen ble det tur på jordet med noen kollegaer, 2 hunder og 3 hester.

Lyngshestene Mai og føllet Kuling, og en ponni sak som het Savannah. Mai ble ridd, kuling gikk løs og Savannah ble leid av eieren. Hundene Bowie (Jack Russel Terrier) og Vesla (blandingshund) var også med.

Eneste som gikk skeis var når Misty og Velska sloss litt om rangen, det gikk bra, ingen ble skadet, og det var tydelig at misty var sjefen. Tok litt tid før Vesla fant seg i det, men det går.

Etter slosskampen var de litt mer venner og Misty ville ha med Vesla og Bowie å løpe.. Som om de gadd det hehe.. Så misty løp og lekte med Kuling i stedet.. Som synes det var dritgøy å leke sisten med en halvgal hund. hehe.

Her er noen bilder fra dagen:

i278758561_32552_4.jpg

Dagen starter alltid med en tur over jordet.

i278758563_24065_4.jpg

Noe Misty synes er veldig stas.

i278758566_63417_4.jpg

Og det må feires med raptuss og rulling...

i278758562_68340_4.jpg

Og risting?

i278758564_67_4.jpg

Misty viser frem det nye halsbåndet sitt.. Fint? Rosa "slange skinn" med kjøttbein dekorert med "diamanter".. Det er lov å være bimbo når man er blå øyd og blond ... heheh

i278758565_18420_4.jpg

Misty synes det er kjempe gøy å være med på stall arbeidet..Gliser over hele trynet hehe..

i278758640_82529_4.jpg

Vesla, som dessværre fikk gjennomgå litt av Misty.. Men nydelig er hun uansett.

i278758641_29651_4.jpg

Jack Russel Terrieren Bowie

Litt bilder fra søndag kveld:

i278758642_20806_4.jpg

Misty hører og ser på hundene fra Hundeskolen på tv 2

i278758644_44148_4.jpg

Vaske labbene litt :whistle:

i278758643_31321_4.jpg

Hehehe, måtte bare ha med dette bildet av nesa hennes..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Så har vesle jenta blitt 2 år, hvem skulle tro det da? Men tanke på hvordan mesteparten av tiden med henne har vært. men som de fleste vet, alt går rette veien.

i283679499_72118_4.jpg

Misty og Geisha, foran foreldrene mines juletre.

Her er et lite sammendrag av Misty sin 2, års dag 26/12-2007:

I og med at vi har feiret julaften hos familien til tyepn, så har Misty tilbragt julen hos foreldrene min og deres hund Geisha. Hentet henne hjem på bursdagen hennes, og dagen her hjemme startet bursdags pakke sang hehe..

Misty fikk et varmedekken hu kan ha på seg på jobben, en rødt skjerf det står "here comes trouble", en tygge-gummi bein og en diiiger tygge godteri ting (som selvsgat er sporløst forsvunnet i dag hehe). Etter dette gikk vi en tur til jordet, og sannelig møtte vi ikke en kollega fra jobben med American Akita'n hans, Hector, og Boxeren Jack som han passet.

Skal si Misty, Hector og Jack fikk spingt av seg masse energi.

Litt bilder:

i283679498_72784_4.jpg

Here comes trouble hehehehe... :D så sant, så sant...

i283679502_56886_4.jpg

Kommer det noen? Jaaa...

i283679504_75140_4.jpg

Hector hilser på Misty!

i283679505_28196_4.jpg

Også Jack vil hilse...

i283679506_43532_4.jpg

Gærne leke dyr!!

i283679501_57781_4.jpg

Sliten 2 åring...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...