Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden min er forsvunnet i Bergen


annemo

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg opplevd det værst tenkelige, hunden min er søkk vekk. Vi skulle ut å syke og jeg hadde festet henne i springeren som igjen skulle festes på sykkelen. I det vi kom ut døren mistet jeg springeren og hunden min ble redd og prøvde å løpe litt vekk med det resultat at sprigeren fulgte etter. Den var jo festet i linen som igjen var festet til henne. Hun ble derfor kjemperedd og begynte å løpe og springer fulgte selvsagt med. Hun fikk helt panikk og la i vei nedover veien og hun ble sist sett løpende innover Damsgårdslien (en sidevei fra hovedveien over Melkeplassen mot Laksevåg). Dersom noen henne inne skulle se eller høre noe om henne så gi beskjed på nr 41218841. Hun er en sort labrador og heter Kajsa. Jeg har selvsagt informert både politi og Fant.

Skrevet

Uff da. Bor i Bergen selv. Men tror ikke hun kommer seg så langt som ut hit da (bor litt uten for Bergen, 20 min fra Sentrum med bil). Men skal se etter henne likevell. Håper ikke noe er skjedd med henne.

Skrevet

Tusen takk for at dere bryr dere. Jeg har det helt forferdelig. Synes det er helt grusomt å tenke på hvor ille hun må ha det nå. Det er nå over 10 timer siden hun forsvant. Høyst sannsynlig må hun tilbringe natten der ute alene. Stakkars!

Skrevet

Huff det er skummelt når sånt skjer, og ho blir kanskje bare mer redd når springeren henger etter (for den gjør vel det?). Men håper ho klarer å roe seg. Er ho sosial? Da er det kanskje mye lettere at ho oppsøker folk.

Du får ta deg en sykkel-/kjøretur i hele området, få gjerne med deg noen også. Og håper dere finner henne snart.

*krysser fingre og alt som kan krysses*

Skrevet

Ta å gå å legg ut noe som lukter kjent der hun løp ut. Hvis hun kommer tilbake dit, er det i hvert fall noe trygt og kjent der. Håper du finner henne. Fryktelig trist!

Skrevet

Hunden min har også stukket av en gang, pga. at hun ble redd da en scene ble rigget ned. Hun var borte fra kl. 02.00 til 13.00. Jeg var ikke hjemme da det skjedde og jeg er glad min mor ikke ringte meg for da hadde jo jeg vært helt i fra meg! Hun ble heldigvis funnet dagen etter i god behold..

Det er forferdelig skummelt når hunden din er borte og du ikke vet hvor den er eller hvordan den har det - håper virkelig hun kommer til rette snart!

Gjør som IM, legg ut noe som lukter kjent, gjerne et teppe hun pleier å ligge på o.l.

Skrevet

Nå er hun heldigvis tilbake igjen! Vi har vært tilsammen 15 mennesker og 6 hunder ute og lett i timesvis og vi har hengt opp lapper over hele Laksevåg. Til slutt var det en kammerat av meg og 2 av hundene til han og samboeren som fant Kajsa langt til skogs. Kajsa ble funnet med selen på, men springeren hadde falt av en eller annen gang. Den har nok sittet fast også har hun klart og kommet seg løs. Vel hjemme så virket Kajsa kjempelykkelig over å se oss igjen, men hun ser ikke ut til å ha hatt det så ille, så det har nok gått helt fint, heldigvis!

Tusen takk for alle gode råd og all støtte her inne!

Skrevet

Så fint det endte bra til slutt :lol:

Neste gang er det kanskje et tips å feste springeren til sykkelen først, og så bikkja til den igjen? Om ho vil i nærheten av springeren igjen (men det går nok bra)

Skrevet

Godt å høre at dere fant henne igjen i god behold, en slik opplevelse må ha vært vond for dere. Krysser fingrene for at hun ikke har blitt livredd for springer! :lol:

Skrevet

Tror vel heller at det er jeg som er blitt livredd springeren nå ;-) Tror ikke jeg skal sykle med henne med det første nå nei! Får se om vi kjøper en ny senere. Og uansett om jeg skal sykle med henne igjen, så skal jeg gå med hunden i bånd til garasjen, feste springeren på sykkelen også feste hunden til springeren. Ingen snarveier her i gården fremover! Men jeg tror vi holder oss til svømming en stund fremover!

Skrevet

Godt å høre at hun er trygt hjemme igjen og i god behold! Kan forestille meg for noen vonde timer dere har hatt i dag! Ble glad for å høre at alt er i orden nå!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...