Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden min er forsvunnet i Bergen


annemo

Recommended Posts

I dag har jeg opplevd det værst tenkelige, hunden min er søkk vekk. Vi skulle ut å syke og jeg hadde festet henne i springeren som igjen skulle festes på sykkelen. I det vi kom ut døren mistet jeg springeren og hunden min ble redd og prøvde å løpe litt vekk med det resultat at sprigeren fulgte etter. Den var jo festet i linen som igjen var festet til henne. Hun ble derfor kjemperedd og begynte å løpe og springer fulgte selvsagt med. Hun fikk helt panikk og la i vei nedover veien og hun ble sist sett løpende innover Damsgårdslien (en sidevei fra hovedveien over Melkeplassen mot Laksevåg). Dersom noen henne inne skulle se eller høre noe om henne så gi beskjed på nr 41218841. Hun er en sort labrador og heter Kajsa. Jeg har selvsagt informert både politi og Fant.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for at dere bryr dere. Jeg har det helt forferdelig. Synes det er helt grusomt å tenke på hvor ille hun må ha det nå. Det er nå over 10 timer siden hun forsvant. Høyst sannsynlig må hun tilbringe natten der ute alene. Stakkars!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff det er skummelt når sånt skjer, og ho blir kanskje bare mer redd når springeren henger etter (for den gjør vel det?). Men håper ho klarer å roe seg. Er ho sosial? Da er det kanskje mye lettere at ho oppsøker folk.

Du får ta deg en sykkel-/kjøretur i hele området, få gjerne med deg noen også. Og håper dere finner henne snart.

*krysser fingre og alt som kan krysses*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunden min har også stukket av en gang, pga. at hun ble redd da en scene ble rigget ned. Hun var borte fra kl. 02.00 til 13.00. Jeg var ikke hjemme da det skjedde og jeg er glad min mor ikke ringte meg for da hadde jo jeg vært helt i fra meg! Hun ble heldigvis funnet dagen etter i god behold..

Det er forferdelig skummelt når hunden din er borte og du ikke vet hvor den er eller hvordan den har det - håper virkelig hun kommer til rette snart!

Gjør som IM, legg ut noe som lukter kjent, gjerne et teppe hun pleier å ligge på o.l.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er hun heldigvis tilbake igjen! Vi har vært tilsammen 15 mennesker og 6 hunder ute og lett i timesvis og vi har hengt opp lapper over hele Laksevåg. Til slutt var det en kammerat av meg og 2 av hundene til han og samboeren som fant Kajsa langt til skogs. Kajsa ble funnet med selen på, men springeren hadde falt av en eller annen gang. Den har nok sittet fast også har hun klart og kommet seg løs. Vel hjemme så virket Kajsa kjempelykkelig over å se oss igjen, men hun ser ikke ut til å ha hatt det så ille, så det har nok gått helt fint, heldigvis!

Tusen takk for alle gode råd og all støtte her inne!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror vel heller at det er jeg som er blitt livredd springeren nå ;-) Tror ikke jeg skal sykle med henne med det første nå nei! Får se om vi kjøper en ny senere. Og uansett om jeg skal sykle med henne igjen, så skal jeg gå med hunden i bånd til garasjen, feste springeren på sykkelen også feste hunden til springeren. Ingen snarveier her i gården fremover! Men jeg tror vi holder oss til svømming en stund fremover!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...