Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildestørrelser


Recommended Posts

Skrevet

Etter at forumet fikk nytt design er det blitt bredere, eller? Nå kan man i alle fall bruke bilder som er så store som 496 x 640 (155 kb) uten at det påvirker bredden på forumet. Den bildestørrelsen er større en bildereglene tilsier, men jeg har brukt den en stund uten at noen mod har reagert. Så om det stemmer at såpass store bilder ikke forskyver forumet, kan kanskje reglene for bildestørrelser bli litt større også da? :lol:

Klippet fra retningslinjene:

Du kan så legge en lenke eller thumbnail i tråden til de bildene du ønsker å vise frem. Maks størrelse på bilder linket fra andre nettsider er også 550x400px / 400x550px.

(jeg linker opp 496 x 640 fra photobuckett)

Guest Christine
Skrevet

Ohh, jeg er også lovbryter!

Men hva skal vi ellers gjøre da? Redigere alle bildene hver for seg på pc'en før man laster de opp i bucketen? Høhø, da er det takk for meg når det gjelder bilder altså!

Guest Christine
Skrevet

nei?

De blir jo ikke skalert. Også velger vi forum, så blir de for store. Velger vi e-mail/websites blir de små som mygg.

Skrevet
nei?

De blir jo ikke skalert. Også velger vi forum, så blir de for store. Velger vi e-mail/websites blir de små som mygg.

Jeg redigerer størrelsen (i tillegg til annen redigering) før jeg legger ut bildene på photobucket, ikkeno problem det liksom.

Skrevet

Hei igjen, du kan fint poste bilder fra photobucket uten og skalere dem.

Vi skal komme med en ny regel og forklaring senere. Men det er viktig og se forskjell på bilder som blir lastet opp i forumet - og de du linker til. Du kan linke til bilder til ca 750px - men greit og ha litt klaring.

Ødelegger de skinnet blir de slettet...

Guest Christine
Skrevet
Jeg redigerer størrelsen (i tillegg til annen redigering) før jeg legger ut bildene på photobucket, ikkeno problem det liksom.

Men det må jo ta enormt lang tid?

Hei igjen, du kan fint poste bilder fra photobucket uten og skalere dem.

Vi skal komme med en ny regel og forklaring senere. Men det er viktig og se forskjell på bilder som blir lastet opp i forumet - og de du linker til. Du kan linke til bilder til ca 750px - men greit og ha litt klaring.

Ødelegger de skinnet blir de slettet...

De bildene jeg har lagt ut har, iallefall ikke som jeg har sett, "ødelagt" skinnet..

Jeg linker til bildene med den %7Boption%7D-tingen på photobucketen... Bildene som har blitt lagt ut på hundeprat osv har ofte blitt gjort om til linker, men ikke de på "din hund" ?!

(Isj, lett å forklare når man ikke er no datageni du... :rolleyes: )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...