Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund i bil


LiLi

Hvor i bilen sitter hunden?  

17 stemmer

  1. 1.

    • Løs, hvor den vil
      3
    • På fanget
      1
    • I sikkerhetssele
      1
    • I bur
      12


Recommended Posts

Skrevet

Hvor i bilen sitter hunden din?

LiLi sitter i bur i baksetet. Noen ganger får hun også sitte på fanget, særlig hvis vi kjører langt. Da sitter hun på fanget til den som er passasjer, og bare der.

Skrevet

Odin har i min bil (volvo 240), ikke plass til bur som passer til ham, så han ligger i baksetet på et trekk,som går fra nakkestøtten på setene foran,til nakkestøttene på setene bak. Da ligger han komfortabelt og trygt,i sikkerhetsselen sin.

:)

(som pga hans str og vekt er ekstra sterk)

Skrevet

enten i transportburet, i bagasjerommet(nesten aldri..) eller i baksete uten sele. har vært litt slarkete med buret i det siste og hanar vært en del i baksete, men nå skal vi sjerpe oss! nå skal han pent få sitte i buretigjenn :)

Skrevet

Eso ligger på pleddet i baksetet, da vi ikke har stor nok bil (les: stasjonsvogn) til et bilbur! Når han var mindre så fikk han sitte på fanget til den han ville, men det er han alt for stor til nå :D

Edit: Driver å undersøker priser for reisebur (atlas, kennel o.l) Noen som vet hvilken størrelse jeg må satse på der? Pris? :)

Skrevet

Jeg bruker alltid bur på mine hunder... Jeg har stasjonsvogn (hipp hurra for volvo :)) og har dobbelt Trønderbur bak :D

Skal noen invistere i bur med det første anbefaler jeg det buret på det varmeste!! Stødig og robust, sikkert og luftig :D

www.tronderburet.no

Trond (samboeren) har hoppet på "taket" til buret utenat det kom en eneste bulk eller skramme i det :D åsså er det veldig greit med et bur som ikke klirrer :D

Det var dagens reklame hehe:D

Skrevet

Hera ligger i buret i baksetet. Ho liker godt å være løs og få sitte i baksetet som ho vil (de gangene vi har hatt buret på et annet sted) men vi foretrekker bur selv, da hunden er på en plass uten å være rastøs og forstyrre sjåføen og passasjeren. Sikkert vært moro med sele, men vi forlater ofte hunden i bilen, så da kan ikke ho bare sitte der heller. hehe :) Da får ho sove i buret sitt. Så bur er veldig kjekt.

Skrevet

Felix ligger ved beina mine, der er det ganske liten plass sånn at han ikke detter frem og tilbake, der roer han seg veldig og det blir nesten som et bur.. :)

Skrevet
Felix ligger ved beina mine, der er det ganske liten plass sånn at han ikke detter frem og tilbake, der roer han seg veldig og det blir nesten som et bur.. :)

Men kommer dere i front mot front eller kjedekollisjon da, så er bikkja den første som garantert blir klemt ihjel..

Skrevet

Til de som har løse hunder i bilen:

Dere er klar over at i en kollisjon kan dere faktisk blir drept av deres egne hunder...?? Ja, også dere med hund på 5 kg.

Ikke nok med det, men hunden er jo ikke sikret på en forsvarlig måte for deres eget ve og vel.

Skrevet

Synes også det er så mye greiere å ha dem i bur når man går fra dem. Slipper å passe på om de hopper ut og sånn. Og mye tryggere og bedre for hundene.

Skrevet
Synes også det er så mye greiere å ha dem i bur når man går fra dem. Slipper å passe på om de hopper ut og sånn. Og mye tryggere og bedre for hundene.

hopper ut? Når man åpner døra da eller? Lunah hopper aldri ut av bilen før jeg har sagt 'værsegod'. :)

Ja, også kan de jo tygge på seter...

Skrevet

hopper ut? Når man åpner døra da eller? Lunah hopper aldri ut av bilen før jeg har sagt 'værsegod'. :)

Ja, også kan de jo tygge på seter...

Ja, men hun er jo litt større og da. Har sett mange miniatyrer som går under bilsetene og plutselig er under pedaler o.l. Da må man liksom alltid passe på hvor de er hen før man åpner døra. Men selvsagt, hvis de bare sitter i baksetet så er det jo greit. Tygge kan de også gjøre ja. Huff, jeg ville aldri hatt hunden løs i bil. Men min er veldig enkel å ha på fanget og da :D Hvis jeg f.eks. sitter på til noen som ikke har bur.

Skrevet
Ja, det er greit med dere med små hunder. Får ikke akuratt ett stk lunah på fanget.

Hehe, nei, syns jeg ser for meg det... :)

Skrevet
Hihi :) Hadde vært et syn..

Ser det for meg! *lol* En diiiger ullklump som setter seg riktig så godt til rette i fanget til Kristina, så fornøyd med situasjonen. Bak dyret så skimter du et par armer som febrilsk vifter etter hjelp.

Skrevet

Ser det for meg! *lol* En diiiger ullklump som setter seg riktig så godt til rette i fanget til Kristina, så fornøyd med situasjonen. Bak dyret så skimter du et par armer som febrilsk vifter etter hjelp.

hahaha! :D Faren din kan jo prøve å ha Lunah på fanget mens han kjører bil :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...