Gå til innhold
Hundesonen.no

forhudskatar på utstilling?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

ask har fått forhudskatar, han er på behandling ,men den vil fremdeles pågå om tre uker da vi skal på storutstilling i oslo, så jeg lurte på om han på grunn av det, vil bli nektet og starte? vet veldig lite om forhudskatar, og finner liksom ike mye info om det heller :? heldigvis fikk vi en del info hos dyrlegen da!

uff, nesten så jeg håper han ikke får delta..har aldri gjort noe så dumt som og melde han på der.. #-o d kommeikke til og gå bra i det hele tatt..tannvisning nekter han, og det og stå oppstilt..vell, vi trenger mer tid enn bare tre uker og trene på!! :)

noen som sa jeg tar sorgene på forskudd?? næææh...! :D

Skrevet

Du blir ikke nektet å stille pga forhudskatarr - det er jo ikke smittsomt.

tre uker er vel grei tid å bli kvitt det på? Husk bare at du begynner å rense forhuden forebyggende etter behandling er ferdig, nå da... :wink:

tannvisning burde han og klare å bli bedre på,på 3 uker...ta med deg masse godis og be alle du vet har vett på hund,om å se ham i munnen,om det er på tur,hjemme - uansett hvor og hva, så skal han måtte opp med gapet littegranne! :wink:

Utstilling skal være gøyt og sosialt...-det går nok så bra så!

Lykke til.

Skrevet

Ang. tannvisning hvordan er beste metoden å trene på det? :? Jeg sitter også med en hund jeg dessverre ikke har klart å gjøre begeistret for det :)

Skrevet

Gjør det MORSOMT! hihi :) Først ser du på tennene, så klapper du hendene sammen i begeistring å skryyyyyter av henne med lyyys stemme og roter litt i lomma for å finne en godbit, og gi den til henne. 'Åååå såå flink hund, åååja så fliiiink hund!' Hihi :D

Skrevet
Ang. tannvisning hvordan er beste metoden å trene på det?  :?  Jeg sitter også med en hund jeg dessverre ikke har klart å gjøre begeistret for det :)

få det inn i den vanlige hilserutinen. Jeg holder kun hodet til Odin helt lett,og løfter f.eks overleppen litt,skryter og gjør det samme på andre siden - det går så fort at han ikke rekker å snu hodet vekk,eller noe.

Det man ikke må gjøre,er å be hunden stå stille fra første stund,og så ha nøye undersøkelse inni der,om hunden ikke er komfortabel med det - da blir det bare verre.

Be alle i familien plukke litt på henne i ansiktet til vanlig - når de ligger i sofaen og koser,på teppet og koser - uansett!

Og gi henne litt godis for å være flink.

Skrevet

bare kom på besøk her, guttungen har vist tennder på hundene våres siden han var 4 år(nå er han 6 år) og folk ser rart på han og ikke minst meg når han viser tender på samojeden vår he he he

han har til og med vist tender på Kine sine små nurk, ike noe problem det nei :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...