Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor sover hunden/e deres om natten da?


Cathrine og Killja

Recommended Posts

  • Svar 99
  • Created
  • Siste svar

Det spørs litt (av ulike årsaker). Men en "vanlig" natt så sover Rex inne på rommet til mamma og pappa (der kan han velge å legge seg akkurat hvor han vil, om det er i sin seng eller i mine foreldres, eller under senga dems ;) )

Bocca sover i buret sidenav senga mi, men etter en tur ut om morgenen (eller om jeg våkner tidligere på natta) får ho komme opp i senga og krype under dyna. (Skikkelig kroppskontakt-hund, ligger jo til rasen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mira sover i på rommet vårt på gulvet, men hun har åpent bur hun kan ligge i, å d trives hun med veldig godt. Om morgene får hun som regel komme opp i sengen, så vi kan sove litt lengre ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her ligger sjefen sjøl på armen min i senga, en ligger på madrassen i gangen, en i det åpne buret ved siden av senga og en har bestemt seg for at beste soveplassen i verden er under senga mi. Dette er plasser de alle sammen har valgt seg ut selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I sengen begge to ;) Dem skifter på å ligge i min seng og i hundesengen på gulvet...

Men faktisk ligger dem heeeelt rolig i sengen min. Dem beveger ikke en muskel, dem vet vell at begynner dem å styre blir dem nedgradert til gulvet/hundesengen. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I sengen min ;) Når jeg flytter ut om tre(!) dager så skal han fortsette å sove i sengen min, hehe. Får vel heller begynne å kalle det sengen hans? De forrige hundene lå i sengen eller løs i resten av huset.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vesla sover i hundeseng ved siden av sengen min, og Chili sover for tiden på madrass på rommet til broren min som synes det er litt skummelt å sove alene på rommet sitt ;) Ellers ligger hun i egen seng på soverommet mitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er veldig forskjellig, av og til i bur,av og til i korgene på gulvet og av og til i sengen.

Pito liker best å ligge enten på rygg i en korg på gulvet,eller ved fotenden på sengen min. Mens twiggy skal helst ligge mellom puten min og veggen på rygg. skikkelig kosebamse ;)

http://i62.photobucket.com/albums/h119/Jea...obbilder005.jpg

(Dårlig mobil bilde)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De ligger enten i stolen, på gulvet eller i senga mi, alt ettersom hva de føler for sjøl ;)

Emma vil for sikkerhets skyld ligge på puta mi når hun kommer opp i senga, hun er tydeligvis ikke helt klar over at hun er belger og ikke miniatyrhund :glare: Dina ligger enten ved siden av meg eller i beinenden..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her sover hunden i senga, oppå hodeputa før jeg legger meg og flytter seg ned i fotenden i løpet av natta. Eller så sover han på et saueskinn som ligger på gulvet på rommet mitt eller i buret. Han bestemmer egentlig helt selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lyng vil allerhelst ligge på gulvet nedenfor sengen vårs, halvveis under sengen (er kjøligst der). Innimellom vil jeg gjerne ha ham i sengen, men gutten nekter! ;) Han legger seg "hardere" ned på gulvet om jeg spør ham om å komme opp.. På morgenen, vel og merke etter kl 9 kan han komme opp og sove der en 15-25min før han går ned på gulvet igjen.. Snakk om sær bikkje;)

Hvis han ikke får ligge på soverommet ligger han på gulvet i stua, evt litt i bia'n. Er en snill gutt, jeg har aldri sett merker etter ham i sofaen..! Enda han får være der nå og da (han liker ikke det heller.. alt for varmt;) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 av hundene vares sover ute i bur, for at de ikke skal sta ute og ule/bjeffe om natta...

Minste mann (bortskjemt?? Neida :rolleyes: ) han sover inne.. Helst pa soverommet til muttern og fattern, ellers sa skal han bare sove i senga...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begge hundene sover på stua. Twinki ligger nok i sofaen med beina til værs, men Blomst ligger i det åpne buret sitt. Hun kommer seg ikke oppi sofaen enda :rolleyes: Blir vel sofa på henne og etterhvert tenker jeg!

Når sambo er bortreist sover Twinki i senga sammen med meg ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...