Gå til innhold
Hundesonen.no

Trening


Guest Vicky

Recommended Posts

Informasjon om neste trening:

Vi tenker på Tveten Barne/U. skole til neste trening. Her er det mulighet for trening på grus, asfalt og gress dersom det ikke er kamp der. Innimellom er det litt folk som skal i hallen/ på gressbanen der også. Tenkte det var fint med noe litt landlig nå som båndtvangen er over med mulighet for litt lek smile.gif

Veibeskrivelse; Kjør mot Eidanger (evnt E18) da vil det være skilt like før dere kommer dit. Kjør av mot Eidanger kirke, rett ved kirken tar dere av i rundkjøringen mot skolen evnt grenland folkehøgskole. (dere ser barne/u. skolen fra rundkjøringen. Man kan også ta buss fra togstasjonen. Ta da M2 Brattås over/ eidanger og gå av ved eidanger kirke. Bussen bruker ca 5min dit.

Alle som vil se på, trene, miljøtrene ovs er selvfølgelig velkommen.

Datoen for neste trening er: Onsdag, 29. August 2007.

Klokken: 17.00

Alle som vil være med kan melde seg på i tråden eller sende en melding til Femidotten eller Vicky.

Ta gjerne med en stol du kan sitte på når du ikke trener, godbiter/leker og det treningsutstyret du trenger. Vi har også en del som kan lånes.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar
Skien sentrum regner jeg med :)

ja, det er sant. Ok om jeg tenker ut sted til imorgen? Stevneplassen blir kanskje litt langt, så da får vi finne noe som er rett i nærheten av sentrum :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, det er sant. Ok om jeg tenker ut sted til imorgen? Stevneplassen blir kanskje litt langt, så da får vi finne noe som er rett i nærheten av sentrum :)

Jeg veit heller ikke hvor noen ting i Skien er, og jeg kommer med toget, så må være mulig å finne veien derfra. :) Hvis det er på lørdag, så kan jeg ikke før på ettermiddagen heller, men ellers kan jeg når som helst tror jeg. :)

Noe begrensninger for hvilke bikkjer jeg kan ta med? Joy er jo ikke den som er flinkest med andre hunder, men ho trenger det mest. Men hvis det blir teit å ta med Joy, så tar jeg bare med Baghera. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg veit heller ikke hvor noen ting i Skien er, og jeg kommer med toget, så må være mulig å finne veien derfra. :) Hvis det er på lørdag, så kan jeg ikke før på ettermiddagen heller, men ellers kan jeg når som helst tror jeg. :)

Noe begrensninger for hvilke bikkjer jeg kan ta med? Joy er jo ikke den som er flinkest med andre hunder, men ho trenger det mest. Men hvis det blir teit å ta med Joy, så tar jeg bare med Baghera. :)

Jeg kan stort sett hele tiden selv :) Jeg skal tenke ut et sted nærme sentrum til imorgen, så slipper dere å gå så langt fra bussholdeplassen. Så følg med i tråden imorgen!

Ingen begrensinger på antall hunder. :P

jeg fikk å lyst til å bli med.. skal tenke på dt :P

Det hadde vært flott! Så må du ta med Loppa :P

Gi meg tid & sted så dukke rjeg kanskje opp.

Astrid; bare send mld litt i forkant du :P

Du må dukke opp. Skal ringe deg med en gang vi har planene klare. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lundedalen må da være fint til sånt, Astrid? Ikke så langt å gå fra jernbanen heller.. Jeg kan ikke, dessverre..

Ja det var lurt Helene! Tusen hjertelig takk for innspillet. :) Synd du ikke kan være med, men vi får prøve å få til noe neste gang du er i byen.

Hva synes dere andre om lundedalen da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og pyrren min Ravel vil gjerne være med. :icon_confused:

Så flott! :P Gleder oss til å ha dere med.

Bare ikke høyt grass! I sarpsborg nå var grasset x antall cm for høyt! Dævsliten etter en runde...

Ja, der er jeg enig... ikke lett for en liten Papillon å løpe i grass som kanskje er 3 ganger så høyt :P vet ikke hvordan det er i lundedalen nå.

Jeg kan ikke denne helga forresten :P reiser om ikke så lenge til hallingdalen.

Aha, daså.

Hvilken dag passer for alle dere andre? Meg og Kathrine tenkte lørdag, men hva er best for dere? Jeg kan også til uka hvis det skulle være bedre for dere andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken dag passer for alle dere andre? Meg og Kathrine tenkte lørdag, men hva er best for dere? Jeg kan også til uka hvis det skulle være bedre for dere andre.

Vet egentlig ikke når det passer best for meg. :icon_confused: I morgen skal vi på tur i fjellet, så vet ikke når vi er hjemme, og på søndag skal jeg teknisk sett hjemover en gang på ettermiddagen. :P Men bare planlegg dere, hvis jeg kan, kommer jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet egentlig ikke når det passer best for meg. :icon_confused: I morgen skal vi på tur i fjellet, så vet ikke når vi er hjemme, og på søndag skal jeg teknisk sett hjemover en gang på ettermiddagen. :P Men bare planlegg dere, hvis jeg kan, kommer jeg!

Den er grei :P Hva med til uka?

Helst en dag i neste uke passer best for oss.

Neste uke passer fint for meg. Noen det ikke passer for?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis jeg får beskjed dagen i forveien så er det flotters, for da må jeg ta toget fra Sandefjord! Og da tar jeg bare med Baghera. Men jeg kan ikke på onsdag veit jeg.

Det skal vi få til :icon_confused: Jeg er også avhengig av å vite det i forveien.

--

Så da er vi over på dilemmaet: hvilken dag til uka?

Passer mandag for dere?

*dobbelpost, mod.Charleen*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...