Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder, hvorfor får jeg ikke til? Fra valpeprat


Recommended Posts

Skrevet

Herlighet så mange fine valper! Åh, smelter helt! Jeg vil ha alle sammen! :D

Men.. hvordan legger man ut bilder? :)

Jeg har også noen fra da min var valp!

Skrevet
Herlighet så mange fine valper! Åh, smelter helt! Jeg vil ha alle sammen! :D

Men.. hvordan legger man ut bilder? :)

Jeg har også noen fra da min var valp!

Du kan ikke legge bilder direkte fra din data inn på dyresonen. Du må legge dem inn på et annet nettsted som gir deg en url- link til bildet ditt.

Når du har fått en slik link, trykker du på "lim inn bilde knappen" (over) og limer inn linken. Viola- bildet er lagt ut.

En nettside som oppbevarer bilder gratis er f.eks http://www.photobucket.com

Skrevet
Du kan ikke legge bilder direkte fra din data inn på dyresonen. Du må legge dem inn på et annet nettsted som gir deg en url- link til bildet ditt.

Joda, det kan du vel! Under der man skriver innlegg står det "Bla gjennom" og "Last opp". Det er bare å klikke på "Bla gjennom", finne det bildet man vil laste opp, og så klikke på "Last opp". Så finner du igjen bildet under der det står "Administrer vedlegg" for å sette det inn i innlegget ditt :icon_cry:

EDIT: Men det er en fordel om du har redusert bildestørrelsen før du laster opp bildet.

Skrevet

HVORFOR får jeg ikke til dette med bilder ?!?!? :wallbash:

Får bare linkene frem jeg, ikke bildene..

Hva gjør jeg galt !? trykker på sett inn bilde.. og setter inn httpkoden, men ingen bilde kommer opp :wallbash:

Skrevet
HVORFOR får jeg ikke til dette med bilder ?!?!? :wallbash:

Får bare linkene frem jeg, ikke bildene..

Hva gjør jeg galt !? trykker på sett inn bilde.. og setter inn httpkoden, men ingen bilde kommer opp :wallbash:

Du må kopiere den linken det står img. på..ikke http linken..

Skrevet
Du kan ikke legge bilder direkte fra din data inn på dyresonen.

Man kan fint legge bilder direkte inn på Dyresonen.no, enten til galleriet og linke til dem derfra eller rett i innlegget, til det bruker man Vedleggsboksen rett under ruten man skriver i. Bla gjennom filer, last opp, kjapt og enkelt :)

Hva gjør jeg galt !? trykker på sett inn bilde.. og setter inn httpkoden, men ingen bilde kommer opp :wallbash:

Kopier og lim inn linken vedsiden av %7Boption%7D om du bruker Photobucket.

Linker du fra andre sider setter du url'en sånn:

[img]url til bildet.jpg[/img]

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...