Gå til innhold
Hundesonen.no

Skraperudtjern 29.07 kl 13


Fillerya

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har lyst til å leke litt ved skraperudtjern på søndag? Tussie fyller to år og har lyst til å feire med andre firbeinte. For alle skal vel ikke til Moss i helga?

Guest Just me!!
Skrevet

Jeg skal til Moss, men ikke søndag. Skal dessverre være borte søndag, men ta nå bilder da. :icon_cry:

Skrevet

Vi skal også bort. Dessuten er det mange barn som fisker der, men på "baksiden" der vi var sist, er det sikkert mulig å leke. Ha det koselig dere som drar, da. :icon_cry:

Skrevet

Jeg er i Moss i morgen, hvis ikke hadde vi gjerne blitt med :icon_cry: Håper det blir tur igjen snart som vi kan være med på!

Skrevet

Hehe, det er jeg ikke helt sikker på... Men hvis vi bare blir to, kan vi jo alltids ta det et sted i hvertfall én av oss vet hvor er :icon_cry:

Skrevet
Hvor ligger egentlig skraperudtjernet?

Beskrivelse hentet fra en annen tråd:

Her er kart over området. Klikk det større og dere ser hvor vannet er.

http://www.ofa.no/page?id=87

Her er det mulig å finne letteste reisevei.

http://www.trafikanten.no/

Ja, det er i Oslo. Fra Tusenfryd tar du av E6 mot Abildsø (siste avkjørsel før bomringen), betaler i bommen rett etter avkjørsel, tar første til høyre i lyskrysset, fortsetter så på Skullerudveien til du er fremme!

Det står nå et skilt ved Skraperudtjern at det ikke er friområde for hund før 15.august pga andre aktiviteter..

Skrevet
Det står nå et skilt ved Skraperudtjern at det ikke er friområde for hund før 15.august pga andre aktiviteter..

Øh, det var jo noe merkerlig spør du meg.... Her blir dere tildelt friområder, men så får dere ikke bruke dem enda allikevel!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...