Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig har vi fått saccovogn!


Recommended Posts

Endelig har vi fått oss saccovogn! :) Var så spente på å prøve, men Hera ble pissredd da vi satte henne foran. Det tok oss omtrent 10-15 minutt med lokking, ros og motivasjon for å få henne igang. Har aldri sett halen så langt mellom beina før. :Laugh: Men det gikk seg til, og med litt fart kom halen opp igjen. Så med litt tilvenning nå kommer det til å gå strålende.

Men det er en ting som er litt dumt. Hun lener seg veldig imot når vi styrer en vei. Hun legger hele vekta si imot den motsatte siden vi styrer mot. Så det litt tungt å presse styringa så hardt. Noen som vet hvordan dette kan gjøres bedre?

Og noen som vet hvor man får kjøpt komte og envt. slikt seletøy som passer til dette? Fikk med med to komter(to drag) men tror den var litt liten.

sacco2.gif

sacco.gif

Det er veldig morsomt å kjøre, men jeg tør ikke dra helt på egenhånd til Hera er helt trygg på vogna og lydene. Og så skal vi få med oss nabo dobbisen og prøve begge to. (men det tør ikke jeg :Laugh: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Så moro! :D Skal holde øynene åpne når vi kjører rundt, kanskje vi ser deg og Hera på "trilletur"

Er vogna sånn at det bare er hunden som drar? Eller er det noe man gjør for å "hjelpe til" ? Blir sikkert moro når Hera kommer helt inn i det og dere kan ta med dere nabodober'n! Haha, se for deg Emma foran en slik en. RÅ muskelkraft! :)

Men det er en ting som er litt dumt. Hun lener seg veldig imot når vi styrer en vei. Hun legger hele vekta si imot den motsatte siden vi styrer mot. Så det litt tungt å presse styringa så hardt. Noen som vet hvordan dette kan gjøres bedre?

Tipper Hera føler at hun mister litt av kontrollen eller noe sånt. Kanskje det kunne hjulpet å trene på venstre/høyre kommandering, sånn utenom når dere trener med vogna også? Søk litt rundt etter måter å trene inn kommandoene på, så finner du nok noe lurt noe som går fort å trene inn i forskjellige settinger. Da blir det kanskje å føles litt mer som sammarbeid fra Hera's side, og hun slipper presset som kommer på den ene siden som hun antagelig synes er litt ubehagelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Angående det å komme seg til høyre og venstre uten at hu lener seg motsatt veg. Et forslag er i hvertfall at dere sier høyre og venstre i kryss dere skal gå til høyre og venstre. Det bør jo ikke være så mange bile og sant så dere kan gå til høyre når dere sier det. Mange innenfor trekk bruker hø og ve, dem innen sledehund bruker noe annet som jeg ikke husker hva er. Så ta det med over i sacoovogna- Lykke til

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...