Gå til innhold
Hundesonen.no

Griseører!


SCRM

Recommended Posts

Skrevet

Ja, som overskriften sier lurer jeg på hvor gamle valpene skal være når de kan få griseører?

Og har det noe og si hvor de kjøpes? Har noen erfaring med at griseørene er dårlige? Min lille jente har ikke fått griseører enda.

Har merke noe å si på griseørene? :)

Takker for alle svar på forhånd :rolleyes:

Skrevet

Jeg har gitt griseører/haler til valpekull, jeg. Dvs fra 5-6 ukers alder, eller noe slikt?De bruker jo utrolig mye tid på å bare greie å fukte et lite hjørne, men synes det er godt og spennende, ja!

Tror ikke merke/type spiller noen større rolle, men de kjipeste (pakke av 2-3 på Rimi) er veldig, veldig mye mindre, "tørrere" og ser ganske så triste ut i forhold til de man kjøper i en velassortert dyreforretning, da.

Men hundene virker likeglade - de synes det er snadder uansett.

Susanne

Skrevet

Min valp har fått griseører og andre tyggebein fra første dag. Han tygger og klør tenna på beina istede for alle andre steder :)

Kjøpte de etter han var på besøk og hilsa på hunden til min mor, der var bein og grisører helt digg og fortsatt smaker de aller best siden de er Felix sine. Og i gjengjeld synes Felix at de er enda bedre når Theo er på besøk enn ellers. Skikkelig søte sammen der de rapper griseøret fra hverandre og ender opp med å tygge på det samme øret til slutt :rolleyes:

Svarte jo egentlig ikke på spørsmålet, men min har fått dem siden han var 8 uker hvertfall.

Skrevet

Jeg har også gitt dette fra "første stund", det du kan være litt obs på er at om hunden spiser veldig mye kan den bli litt dårlig i magen. Det går eventuelt an å dele et griseøre i to.

Skrevet

Om valpen er av typen "sart mage", kan du prøve okseører istedet. De er mildere og mindre fett, salt etc. De er litt tynnere og. Og ikke minst, de lukter mindre....

Men det er bare å prøve seg frem, bare ikke gi de for mye på én gang. :)

Skrevet

Jeg har brukt det fra start av egentlig, men kjøper de som er tørket og ikke røkte (de kan fort bli veldig salte).

Og valpemagen har hvert helt fin etter å fått et sånt å gnage på-

Skrevet

Sue og Chippo (valpene som jeg passer nå) fikk smake litt på grisehale i sta, og det falt i smak.. :icon_redface: De ble ikke løse i magen av det heller. Regner med at grisehale og griseøre er "samma ulla".

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...