Gå til innhold
Hundesonen.no

Side om hund og hest


Guest Per Olav

Recommended Posts

Guest Per Olav
Skrevet

En venn av meg som driver et lite oppdrett av hunder har også hester og planer om å starte en rideskole. Min venn ønsker å bruke layouten til min kommende webside som grunnlag for sin egen og har bedt meg om å hjelpe seg med dette. Hennes webside skal i tillegg til en forside og et "galleri" inneholde separate sider med data om hunder og hester, stamtavler, premieringer osv slik at hun har behov for menyer med flere nivåer. Jeg har laget et forslag til "infosidene" her. Farger og slikt noe vil bli endret så det er p t av liten interesse - det jeg gjerne vil ha tilbakemelding om er om linkene slik de er plassert med menyvalg kan være hensiktsmessig for en slik side.

--

Per Olav

Skrevet

Jeg likte både siden og layouten veldig godt! Hadde du tenkt at menyene på "hestesidene" skal være stamtavler, resultater og galleri og sånt? Hvis du skjønte hva jeg mente?

Guest Per Olav
Skrevet

Takk for svar :)

Jeg vet ikke hva innholdet skal være bortsett fra at "oppdragsgiveren" nevnte noe om stamtavler og premiering. Foreløpig er det selve utseende og funksjonaliteten som må på plass. Jeg antar at forsiden blir noenlunde lik det som jeg tror forsiden til min egen side blir seende ut, og at galleriet blir noe a la dette.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...