Gå til innhold
Hundesonen.no

Grotesk "delikatesse"


Nirm

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet
...det har man jo gjort med hummer og krabber i alle år...

Ja, om krabbene og hummerne kjenner noe mer smerte enn om de får hugd av hodet vet jeg ikke, selvfølgelig vil man ikke at de skal de. Men når jeg har sett hummer eller krabbe bli kokt dør de med en gang. Jeg syns det er en stor forskjell på at hummern blir sluppet i kokende vann og dør med en gang og at fisken ligger der og beveger seg mens man spiser av den bare for underholdningens skyld. Pining for underholdning og status har jeg fint lite til overs for.

Skrevet
...det har man jo gjort med hummer og krabber i alle år...

De dør vel med en gang, og ikke ligger levende i opp til en halvtime frityrkokt og spist på?

Skrevet

Utrolig fælt. Hadde aldri klart å spise noe sånt.

...det har man jo gjort med hummer og krabber i alle år...

Det kan da ikke akkuratt sammenlignes.

(...)Tenk når man står i Lågen og kjemper mot en laks i timesvis, hvor vondt er det? Ikke vet jeg... selv om jeg er fisk.

Ingen som har fått deg på kroken enda med andre ord...

hihi

Skrevet

esjj. Hadde ikke klart å spist den levende :) . Stakkars fisken. Det er da unødvending ja. Harregud. Skal folk ha så fersk mat, så får det barre være. Jeg ville i alle fall ikke spist noe som levde... ÆSJ

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...