Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil treffes?


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Vi ser jo stadig vekk mange hunder rundt på Verdal her, men jeg savner hundefolk på min egen alder! Så jeg lurte på om det er noen av dere andre trønderfolk (ikke at jeg er trønder enda, hehe) som kunne tenke seg en tur, lite treff eller noe lignende? :icon_fun:

Passer for meg nå førstkommende:

Lørdag

Søndag

Tidspunkt:

12-18 ?

Her er bilde av oss dersom noen kunne tenke seg en deit :ahappy:

070704.JPG

PS: Jeg slipper ikke Mona løs dersom noen syns det er ubehagelig, eller noen ønsker å ha dem kun i bånd. Ikke veit jeg om noen områder hvor det er LOV å slippe heller, hehe. Jeg bare gjør det der det passer seg :whistle:

Guest Christine
Skrevet

Vi reiser bort i helga, men blir gjerne med senere :whistle:

forresten så har jeg, Ingvild og Kjersti(tror det var oss?) snakka om å arrangere sonentreff i Nord-Trøndelag en gang, så kan vi bare toget innover...

Eller å ha hundetreff på "grensa" en plass, slik at det ikke blir for langt for hverken nord-trøndere eller sør-trøndere(okei, det hørtes merkelig ut...) å komme på treff :ahappy:

Skrevet

Buster vil veldig gjerne på deit med Mona, må bare vente til den pokkers karantenetiden er ute <_< . Etter det så blir vi gjerne med på tur/treff.

Skrevet

Jeg skal til Oslo en tur nå (veit ikke helt når jeg kommer hjem, har ikke ordna meg returbillett enda), men ellers blir jeg gjerne med på tur!

Og for min del er det heeelt ok å ha Mona løs. :whistle:

Skrevet
Foressten så har jeg, Ingvild og Kjersti(tror det var oss?) snakka om å arrangere sonentreff i Nord-Trøndelag en gang, så kan vi bare toget innover...

Eller å ha hundetreff på "grensa" en plass, slik at det ikke blir for langt for hverken nord-trøndere eller sør-trøndere(okei, det hørtes merkelig ut...) å komme på treff :whistle:

Hørtes smart ut :D

Buster vil veldig gjerne på deit med Mona, må bare vente til den pokkers karantenetiden er ute <_< . Etter det så blir vi gjerne med på tur/treff.

Bare si ifra når dere er ferdige, så er vi med :D Litt kortere avstand mellom oss!

Jeg skal til Oslo en tur nå (veit ikke helt når jeg kommer hjem, har ikke ordna meg returbillett enda), men ellers blir jeg gjerne med på tur!

Og for min del er det heeelt ok å ha Mona løs. :ahappy:

Ja, Tinka er veldig flink. Og Mona har blitt litt bedre, så det går kanskje bra :D

Skrevet

Kanskje jeg kan :whistle: ikke løs da kanskje.. :ahappy: men kan sikkert en tur ihvertfall.. hvor/når jobber du? jeg bor jo ikke så langt unna. Må uansett til Verdal snart for å kjøpe fôr. Jeg har vel nr. ditt, om du har samme fortsatt?

Skrevet

Nei, størrelsesforskjellen er litt for stor til at jeg syns det er passende ja :ahappy:

Jeg jobber tirsdag-torsdag og er ferdig mellom 16-17. Har fri nå lørdag og søndag som kommer.

Nr mitt er 4781 og fire sifre til, så hvis du ikke har resten bare sender du meg en PM.

Skrevet

Glemte å svare mer jeg :o

Tenkte jo egentlig å spørre om vi skulle møtes idag, men trooor ikke det blir noe i dette været nei.. :o Vi får ta det senere en gang :o

Skrevet

Hadde vært koselig det, hadde man ikke bodd så langt unna :o ( og hatt en hund som FAKTISK ikke blir helt gal når den ser andre hunder xD )

Skrevet
Glemte å svare mer jeg ;)

Tenkte jo egentlig å spørre om vi skulle møtes idag, men trooor ikke det blir noe i dette været nei.. ;) Vi får ta det senere en gang :)

Ja, jeg hadde tenkt å spørre om jeg skulle komme til Levanger :P Men så glemte jeg det bort og så deg ikke på msn heller.

Skrevet

Jeg venter på at bilen skal bli fiksa nå, men når den (forhåpentligvis) blir i orden, kan vi ta et treff.

Hundene jeg passer drar jo til helga da, så hadde jo egentlig vært greit å ta det mens de er her, ellers har jeg jo ingen hund å ta med. Tror ikke de drar før søndag eller noe. :) Flere som vil være med eller? Og når passer det for deg/dere?

Skrevet

Jeg jobber tirsdag-fredag samt annenhver lørdag (så jeg jobber førstkommende lørdag). Så det som for det meste passer for meg er enten søndag eller mandag.

Edit: Jeg vil gjerne slippe å stresse hjem fra jobb og så ut med tog og slikt.. derfor jeg tenkte helst en fridag!

Skrevet

Aha, skjønner :) Vi får se om det passer sånn en dag da! Vet ikke helt hvordan det blir til helga ennå.. Du må komme å se på valpene også når de blir litt større! ;)

Skrevet

Jeg blir gjerne med på treff en dag.. Har planer om å innom Inderøy en svipptur en dag uansett. :icon_redface:

Edit: Noen som vil neste Lørdag kanskje? Altså den 28?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...