Gå til innhold
Hundesonen.no

Vaksiner


Tyra

Recommended Posts

Skrevet

Wilma ble vaksinert når hun var 16uker gamel nå er hun 13månder. På vaksinekorte mitt står det at hun skal ha ny vaksine på den årlige helsesjeken, skjøner ingen ting av dette jeg. Er det noen av dere som skjøner når hun skal ha ny vaksine?? ca månde??

Skrevet

Nå er det på tide å ta den andre vaksina ja! Det er viktig å ikke ta den for seint (er ikke sikker på hvorfor, min vet sa dte hvertfall). Det er bare bestille time og si at du skal ta vaksine på hunden din.

Etter det vaksinerer man annhvert år

Skrevet

Veterinærene maser om vaksiner i hytt og pine, men Norge er et ekstremt dyrt land når det gjelder veterinær. I utlandet koster det under halvparten å få vaksinert. Er kritisk til at vaksiner hvert år er på sin plass. Det holder hvert andre år, så lenge du ikke reiser land og strand på utstillinger osv.. der hvor hunder er kontakt med mye rart. Det som er viktig er at valpene får sine valpevaksiner. Men voksne hunder mener jeg ikke trenger vaksineres hvert år. Sverige har vaksiner som er effektive og varer 4-5 år, så de kommer nok snart til også Norge.

Skrevet

sist jeg vaksinerte ask fikk jeg korreksjon på ay hunden ikke skulle ha vaksine etter fylte et år , men ett år etter sist tatt vaksine. forrvirrende kan det være jah! men det er nok på tide og vaksiner jah!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...