Gå til innhold
Hundesonen.no

Som hund og katt!


PsychoLynx

Recommended Posts

Akkurat sånn var Lilo og Balto også.. :)

Det er så utrolig kult å se på når hund og katt leker sånn..

Nå så går det sånn greit nok.

Hamlet er for brå til at Lilo vil leke, og Diego kjenne hun ikke enda..

Så får se.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eh, har tre katter som nå har flyttet opp i annen etasje, hvor Mona aldri er :roll: Ser de henne så stikker dem.. Og hun etter. Jeg er knallsikker på at Mona bare vil leke, men hun er for stor og brå til at de er med på den, så de bare freser. Jeg er mer bekymret for snute/øyne på mongo enn for kattene!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her går det overraskende bra!!

oscarogchalie.jpg

Oscar og Charlie er hemmelige venner, Nena synes fortsatt at det er for stas når katten prater til henne så når katten gjør det så blir hun skikkelig gal og prøver å sjarmere katten i senk ved å legge seg ned og logre :)

Både Nena og Charlie er redde for støvsugern så når jeg skrudde den på på rommet i dag så løp Charlie og gjemte seg bak Nena, da fikk hu noia og fikk sin normale "sjarmere i senk" reaksjon :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hihihi... har LiLi noen gang fått en på trynet?

Hehe.. Nei, heldigvis ikke.. Hadde jo vært bra for henne og lært litt, men.. Kjipt om det skulle gå et øye og da.. Heldigvis har jeg verdens snilleste katt.. Mamman hans døde når de var bare 10 dager, så jeg har flasket dem opp selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

så skjønnt da :) Skulle ønske jeg hadde det sånn med katten og hunden hjemme... Vicky fikk et klor ved øyet en gang... da ble jeg livredd... men hun hadde heldigvis klart å lukke øyet i tide

Lenke til kommentar
Del på andre sider

så skjønnt da :) Skulle ønske jeg hadde det sånn med katten og hunden hjemme... Vicky fikk et klor ved øyet en gang... da ble jeg livredd... men hun hadde heldigvis klart å lukke øyet i tide

Huff :) Skjønner du ble skremt da ja! Og på det lille ansiktet til LiLi er det liksom litt vanskelig å bomme også!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis katten er snill går det sikkert bra :) Det er sjeldent sånt skjer... Men det er lurt å være litt på vakt hvis katten skulle klore... men det pleier som sagt ikke å skje. de pleier å treffe snuta først

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åssen går det med katt og hund i huset deres?

Her er noen bilder av Buffy og kattene her i huset. :wink:

Buffy og Psycho

04.jpg

05.jpg

12.jpg

Buffy og Lucifer

jeg har noen bilder som ser slik ut jeg også. her går det overraskene bra mellom hunder og katt(damene var jo vandt med katt fra før av da, men hannhunden har vi ikke hatt så lenge og han digger jo katten, leker med katten hele tiden han)

bilde019small2ju.jpg

bilde033small2ra.jpg

:?

Og sånn for ordens skyld.. ingen ble skadd under denne fotosessionen... :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...