Gå til innhold
Hundesonen.no

Min Groenendael - Diesel!


MariaN

Recommended Posts

  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar

Roma:

Jeg husker jeg så bilde av han :)

Faren til Diesel har jeg lime inn bilde av tidligere i tråden, og han er gigantisk -syns jeg.

Diesel har arvet størrelsen hans(far er ca 70), mens den ene broren har fått alt fra sin far ser det ut til. Min har jo ikke hatt pels før nå.

se bilde av bror her

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, tre ganger som junior, og tre som valp. Egentlig fire, men smarte meg kom søndag istedet for lørdag :)

Kun sløyfer i fjor. Han ville nemlig ikke vise seg fram, var noe usikker og tullete i ringen. På den ene utstillingen blånektet han å vise tenner :) Kritikken var helt Ok, og han fikk masse skryt. Må bare jobbes litt mer med.

Flott kritikk som valp, BIR og 3BIG plasseringer(av fem og syv hunder). 9 mnd gammel ble han også BIR, men ingen gruppeplassering..kanskje ikke så rart, han var i en "fin" vokseperiode :P

Kritikken kan du lese på hjemmesiden min signaturlinken :D

Kanskje vi stiller til våren. Han har vokst seg til nå(mildt sagt), og jeg er spent på hva dommeren sier. Jeg har så H til nerver før jeg skal i ringen, og det smitter over på bikkja. Må ta meg en valium først :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jaa! Og det er så herlig :lol:

De fleste hundevennene er knøtter ; Yorkie, Chihuahua, Dvergpinscher, og valper(som nå er store.hehe).

Han legger seg ned når de skal leke, og de små krabber oppå han :lol: Hvis ikke så løper de etter hverandre i stua med en leke..drakamp er også morsomt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
Guest Belgerpia
Ca 70-71, og veide 32 kg i sommer/høst. :whistle:

Haha, en 10 cm høyere enn Luno, kjekt med både dverg- og kjempebelger på sonen :P Søt er han nå Dieselgutten :)

Roma:

Jeg husker jeg så bilde av han :)

Faren til Diesel har jeg lime inn bilde av tidligere i tråden, og han er gigantisk -syns jeg.

Diesel har arvet størrelsen hans(far er ca 70), mens den ene broren har fått alt fra sin far ser det ut til. Min har jo ikke hatt pels før nå.

se bilde av bror her

Dere veit at 70 cm belger er ille mye belger eller?

Diesels pappa er ikke 70 cm. Han er stor - men jeg tror han er rundt 67-68. Mye pels og maffig i tillegg - men ikke 70 cm. Da hadde han aldri gått så bra på utstilling liksom.

Jeg synes ikke Diesel ser 70cm høy ut - jeg ser han er stor, men han har såpass lite beinstamme i forhold til størrelsen at han burde sett mye større ut liksom - selv på bilder. Kan du ikke forsøke å få tatt bilde av han ved siden av en f.eks. bil - ett gjerde, ett bord eller noe?

Eksempelvis ett vanlig hagebord - de er stort sett ca. 70 cm høye - så ser du jo fort om han butter i det liksom...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Takk for det :ermm:

Gleder meg til valpebilder fra deg.. Ser ut som en vakker kombinasjon :P

Synd jeg aldri kommer til å få bebiser fra min hund. hehe, med mindre han stikker av og finner seg ei snerten jente. Sjangsen for at det er en belger er vel 0.02 % her i byen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det :P

Gleder meg til valpebilder fra deg.. Ser ut som en vakker kombinasjon :P

Synd jeg aldri kommer til å få bebiser fra min hund. hehe, med mindre han stikker av og finner seg ei snerten jente. Sjangsen for at det er en belger er vel 0.02 % her i byen :P

Hahaha... sant nok :P

Gleder meg jeg og :P Håper virkelig det er småtroll inni der... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...