Gå til innhold
Hundesonen.no

Funnet! Hund slitt seg ved Tunevannet, Sarpsborg


vipsen

Recommended Posts

Skrevet

Tre år gammel Schæfertispe, Vida, har slitt seg og stukket ved Tunevannet i Sarpsborg i 19-tiden torsdag, om noen ser/hører noe, evt får fatt i henne så ta kontakt med Mikkel, politiet er også varslet.

vidamain.jpg

Skrevet

Det har vært litt av en dag i dag altså. Nytt halseband av skikkelig kvalitet skal kjøpes inn i morgen.

Fjær i hatten til Nirm. Jeg skal aldri klage på at den hunden ikke kan gå spor noe mer. Han gikk flere km med spor etter hu i dag...

Skrevet

Nei. Han mista sporet etter en stund. Så snudde vi og dekket en del av terrenget tilbake mot bilen, og da stod dusteschäfer ved bilen.... (Men i dag er ikke dagen for rasjonell tenkning akkurat...).

Skrevet

Så fint at hun fant seg selv, etter hvert. Men dere, jeg skjønner at Mikkel (Nirm?) har opplevd mer enn nok i dag. Det er kanskje en idè å dele disse opplevelsene med oss alle, eller la være å nevne dem i det hele tatt... Ellers blir dette en tråd for noen helt spesiellt innvidde og det er litt snålt.

Skrevet
Så fint at hun fant seg selv, etter hvert. Men dere, jeg skjønner at Mikkel (Nirm?) har opplevd mer enn nok i dag. Det er kanskje en idè å dele disse opplevelsene med oss alle, eller la være å nevne dem i det hele tatt... Ellers blir dette en tråd for noen helt spesiellt innvidde og det er litt snålt.

Det står jo i en egen tråd under sykdom og helse da :)

Skrevet
Det står jo i en egen tråd under sykdom og helse da :)

Sorry, skal skynte meg å lese med èn gang. God bedring, hvis det er på sin plass!

Skrevet

Sånn tråkker man midt i salaten fordi man ikke følger med. Kondolerer med Bogar og unnskyld for at jeg var så rask på tastaturet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...