Gå til innhold
Hundesonen.no

Karakterer...


Guest Christine

Recommended Posts

Jeg er IKKE fornøyd! VGS (videregående skole) var MYE lettere gitt... Men venter fortsatt på resultat fra de tre siste eksamenene, så kan jo håpe de gikk bedre enn de to første <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke fått karakteren enda (jepp karaktereEN). Kommer ikke før 5 juli. Men jeg har bestått på arbeidskravene/innleveringene og bestått praksisen og vel så det så jeg er fornøyd. Skal jeg tippe karakter så tipper jeg C, som er helt greit det. Går på høgskole :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn passe fornøyd- enig i at vgs var SYKT mye lettere enn universitet.. Jeg er fornøyd utifra hvor vanskelig studiet er, men ikke særlig fornøyd med karakteren i seg selv. Det går seg vel til etterhvert og, men det er jammen mye mer krevende enn det man tror å studere ja:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk faktisk A på alle eksamner i år! Så jeg er veldig veldig fornøyd :) Nå kan jeg ta en vel fortjent ferie helt til høsten 2008 :P

Jeg går forresten på Universitetet i Stavanger

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har dette året gått helse - og sosial vk1, barne - og ungdomsarbeiderfag, og har nå fått kompetansebevis på de to siste årene. Det vil si at jeg nå sitter her med 18 karakterer jeg er strålende fornøy med --> tre 4`ere, syv 6`ere(to av dem i eksamen), og resten 5`ere. Nå er jeg stolt av meg selv, og bør klare å komme inn på skolen jeg vil gå på neste år :):P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk et snitt på 4,75 denne gangen, og synes det er helt ok.. :P

Jeg fikk forøvrig to 6, tre 4 og seks 5, samt en 3 (kjemi).

Jeg fikk fem eler seks i alle avgangsfagene bortsett fra kjemi denne gangen, så det er jeg jo fornøyd med mht. at jeg har vært særdeles slapp i år.

Jeg fikk forøvrig igjen eksamen i dag, og fikk 5 :P Strålende fornøyd! Tysk B-språk skriftlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ganske fornøyd med karakterene. De kunne vært bedre, men det er fordi jeg ikke er muntlig nok i timene. I alle avgangsfagene fikk jeg 5, bortsett fra i engelsk hvor jeg fikk 4(p.g.a feiltolking av oppgave på tentamen som resulterte i en 3'er). Jeg fikk en 6'er, i gym, og det er jeg veldig fornøyd med(har teori og egentrening).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...