Gå til innhold
Hundesonen.no

Rått, frossent oksekjøtt


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan serverer man rått, frossent oksekjøtt? Jeg har en del liggende i fryseren - oksekjøtt fra Provit. Hvordan bør jeg tilberede det før jeg serverer? Og hvor mye skal en nokså aktiv labradortispe på 28 kilo få? Hvor ofte skal hun få det? Jeg har igjen ca to kilo kjøtt, tror jeg.

Skrevet

Vi bruker frossent hjortekjøtt da, men prinsippet er det samme. Server det som det er - frossent. Hunder elsker å gnage og gnafse og dessuten er det bra for gummer og tenner med litt motstand.

Skrevet

Jeg ville kanskje ha vært litt forsiktig med å servere det frossent..Det kommer an på hunden(e) som skal spise det. Er det en hund som spiser i rolig tempo, eller er det av den typen som spiser som om det aldri blir mer mat å få..

Sistnevnte type kan ende opp med hakkende tenner... <_<

Skrevet

Jeg pleier ofte å gi Tulla forssent. De klarer bare ikkeå sluke det så raskt da. Bortsett fra den siste lille klumpen, selvsagt, men den tiner i magen..! :blink:

Skrevet

Nåja, det gikk veldig fort ned her gitt - to sekunder på hver klump med oksekjøtt... Jeg får gi det i små porsjoner, ellers så kan det fort bli veldig mye kaldt på en gang.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...