Gå til innhold
Hundesonen.no

Rått, frossent oksekjøtt


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan serverer man rått, frossent oksekjøtt? Jeg har en del liggende i fryseren - oksekjøtt fra Provit. Hvordan bør jeg tilberede det før jeg serverer? Og hvor mye skal en nokså aktiv labradortispe på 28 kilo få? Hvor ofte skal hun få det? Jeg har igjen ca to kilo kjøtt, tror jeg.

Skrevet

Vi bruker frossent hjortekjøtt da, men prinsippet er det samme. Server det som det er - frossent. Hunder elsker å gnage og gnafse og dessuten er det bra for gummer og tenner med litt motstand.

Skrevet

Jeg ville kanskje ha vært litt forsiktig med å servere det frossent..Det kommer an på hunden(e) som skal spise det. Er det en hund som spiser i rolig tempo, eller er det av den typen som spiser som om det aldri blir mer mat å få..

Sistnevnte type kan ende opp med hakkende tenner... <_<

Skrevet

Jeg pleier ofte å gi Tulla forssent. De klarer bare ikkeå sluke det så raskt da. Bortsett fra den siste lille klumpen, selvsagt, men den tiner i magen..! :blink:

Skrevet

Nåja, det gikk veldig fort ned her gitt - to sekunder på hver klump med oksekjøtt... Jeg får gi det i små porsjoner, ellers så kan det fort bli veldig mye kaldt på en gang.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...