Gå til innhold
Hundesonen.no

River Nova Beware of Bono Poika!


Hanne Marit

Recommended Posts

Skrevet

Lille Bono, (som er broren til Tekla som også har en tråd her) er en Toller. Han er født i Råde hos Lillian, og han har fått en kjempefin oppvekst der. Idag er han akkurat ni uker gammel, og vi skal hente ham på lørdag. Dette er noe både jeg og samboer Syver har sett frem til lenge! :P

Bono var den eneste hannen med sort snute, så jeg synes jo han var ganske unik fra starten av, så han har vel vært min favoritt hele veien. Og når valpetesten viste at han nok var den mykeste av de tre hannene så ble han vår, siden vi er vandt med Kooiker fra før av. Så om mindre enn tre dager er han vår.

Bono skal brukes til litt av hvert, men jeg håper først og fremst på at han vil like agility og kanskje litt freestyle. Om han liker det så skal vi nok gå noen kurs, og kanskje en dag blir vi gode sammen! :P

Her kommer noen bilder av nydelige lille Bono, som kanskje noen av dere har sett før i en annen tråd?

post-1499-1181149406_thumb.jpg

post-1499-1181149541_thumb.jpg

post-1499-1181149460_thumb.jpg

post-1499-1181149629_thumb.jpg

post-1499-1181149220_thumb.jpg

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Han var kjempe nydelig! Tiden går vel sakte nå? Men det er ikke lenge igjen til lørdag. Lykke til, og gleder meg til flere bilder av han:)

Skrevet

Ja, nå går tiden sakte altså..! :P Sitter kun på hundesider hele tida. Idag har jeg satt opp buret i stua og gjort klart det meste, så nå er det bare å komme! Åhh..! Tiden går for sakte! Men dog, vi gleder oss jo, så det er jo en god ventestund!

Det kommer nok absolutt flere bilder etterhvert, kjøpte meg speilrefleks for noen uker siden, så det blir nok tatt noen tusen bilder fremover..! :P

Men jeg gleder meg-gleder meg-gleder meg-gleder meg til lørdag!

Skrevet

Vakre bruttern. <3

De siste dagene går nok raskt skal du se. Utrolig glad jeg slapp de siste 4 ventedagene på Tekla - det hadde vært rimelig hardt tror jeg.

Gleder meg til å treffe dere igjen, og å høre hvordan det går når han kommer hjem. :P

(Du må rette tittelen forresten - beWare :P)

Skrevet
[quote name='Helene' date='20:49 - 06.06.2007' post='361764'

(Du må rette tittelen forresten - beWare :P)

uff.. ja, nei, skrivefeil skal vi ikke ha noe av..! Fysjom! Er bra du sier i fra! Jeg håper på at siden Syver har fri på dagtid (jobber kveldsvakter) nå åtorsdag og fredag, så kommer vi til å finne på litt forskjellig, så da går jo ventetiden fortere da..! :icon_fun: Jeje! håper-håper..! :P

Tsst - kunne dere ikke henta han da a? :P:P Hihi, Helene vil ha oppdateringer om brodern. :P

Guest Just me!!
Skrevet

Så herlig pjokk! Dere kommer på valpetreffet, right? :P

Skrevet

åh, jeg blir helt dårlig av å se det røde, tykke nøstet der:)

Du synes tiden går sakte!? Blir ikke noe valp på meg før neste år. Og her hos meg skal jeg si tiden går sakte her så mange valper som blir lagt ut for salg om dagen!

Samboer holdt på å få meg med å "bare se" her om dagen, men går ikke ann å "bare" se på valper til salgs vettu:) Og nettopp så jeg annonse på canis om en tispevalp som hadde blitt avbestilt så den måtte få nytt hjem.... ahhhh.

Skrevet
åh, jeg blir helt dårlig av å se det røde, tykke nøstet der:)

Du synes tiden går sakte!? Blir ikke noe valp på meg før neste år. Og her hos meg skal jeg si tiden går sakte her så mange valper som blir lagt ut for salg om dagen!

Samboer holdt på å få meg med å "bare se" her om dagen, men går ikke ann å "bare" se på valper til salgs vettu:) Og nettopp så jeg annonse på canis om en tispevalp som hadde blitt avbestilt så den måtte få nytt hjem.... ahhhh.

Ja, nå er det bare noen timer igjen, litt under 28 faktisk..! Skal hente min kjære på jobb nå når han er ferdig kl. 21. og så reiser vi nedover til Østfold. Skal sove der i natt, og så på kooikertreff og valpehenting imorgen! Jej! GLEEDEER MEEG! ;)

Skrevet
Ja, nå er det bare noen timer igjen, litt under 28 faktisk..! Skal hente min kjære på jobb nå når han er ferdig kl. 21. og så reiser vi nedover til Østfold. Skal sove der i natt, og så på kooikertreff og valpehenting imorgen! Jej! GLEEDEER MEEG! ;)

Ikke glem å oppdater meg! ;) Ok, kan kanskje ikke kreve det, etter så dårlig jeg var på å oppdatere deg. ;) Man får på en måte fullt opp den første dagen. :Laugh:

Skrevet

Da var han hjemme! =) Nå ligger han under pulten min mellom bena mine og sover! Nurket.. kaller han lilleknirk om dagen, for han går rundt å piper stadig vekk, ikke nødvendigvis fordi han kjeder seg eller er lei seg tror jeg, men han snakker liksom..! :P Tror han skal få det bra her ihvertfall. Bajaz synes han er litt kjip foreløpig, så jeg tror det er bra at han bor hos mamma og pappa..! Passer på å gi ham masse oppmerksomhet nå da, siden vi passer ham i helga. Tror det har hjulpet oss en del med Bono, for han er jo litt "storebror"!

Legger ut bilder imorgen, jeg skal i en bursdag nå i kveld, så jeg har ikke tid nå, så da kommer dem imrogen, da skal jeg ikke gjøre så mye fornuftig uansett..! :rolleyes:

Skrevet

Da har Bono vært hjemme en liten stund, og det virker som han liker seg, det eneste som ikke er topp er vel varmen, han er veldig utslitt og vil helst bli båret ute. :icon_cry: han setter seg bare ned og så er det ikke snakk om å gå lengre..! Hehe..!

tok noen bilder av ham i forigårs, så her er noen av de:

post-1499-1181577802_thumb.jpg

post-1499-1181577825_thumb.jpg

post-1499-1181577851_thumb.jpg

Skrevet

Hehe! Tusen takk for fine ord alle sammen! =) Jeg stortrives me'n ihvertfall! Han piper mindre og mindre for hver dag, så nå begynner han nok å skjønne at det er her han hører hjemme..! :icon_cry: Jeg gleder meg også masse til treffet, det blir gøy å møte noen andre valper! Tror Bono gleder seg også! hadde han visst hva han gledet seg til tror jeg han hadde blitt litt sånn: :D Hehe!

Skrevet

Her kommer noen bilder fra de siste dagene..! Har ikke vært så flink med kameraet, men det er jo litt deilig å bare leve i nuet, og ta bilder når man får lyst..! :blink:

post-1499-1181819256_thumb.jpg

Han har allerede blitt glad i buret, og sover gjerne der på dagtid også, så døra står alltid åpen!

post-1499-1181819268_thumb.jpg

ute på tissetur, men har ikke så veldig lyst til å tisse...!

post-1499-1181819290_thumb.jpg

Fant ut at det var godbiter i denne lomma her...! :P

post-1499-1181819308_thumb.jpg

oppe ved det lille bassenget på toppen av st.hanshaugen, hoppa utti gjored han også!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...