Gå til innhold
Hundesonen.no

Ku-raser


Kristina

Recommended Posts

Skrevet

Tja.. Kua vi bruker til melk og kjøtt produksjon i norge heter hvertfall Norsk rødt fe.

Aberdeen Angus og Hereford er vel noen raser som er "kjent".

Skrevet

Takk, brown swiss var så pen da. Gyr cattle minna mest om geit.

Kuer med svære horn er så fine.

Er det store gemyttforskjeller innen de forskjellige rasene?

På forrige skolen var det en stor kuplakat med forskjellige raser, der var det en rase som het angelo eller noe lignende. En hvit ku med store horn, men jeg kan ikke finne den igjen noe sted..

Skrevet

Her avles det på Trønderfe...

ku-avl er jo mere seriøst en hunde-avl.... :rolleyes:

Med sminken i orden så er de jo ganske så søte da.... :)

Husker ikke hva hun heter...

Skrevet

Telemarkskua er det ikke så mange invidider av.

Temperamentet til hver ku kommer ann på hvordan den har vokst opp,har møtt på ei illsint langhåra ku og en sånn langhåra som var snill som et lam. :)

Samme med telemarksfe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...