Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundehus


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kjøpe hundehus og går å lurer på å kjøpe et slikt Iglo Hundehus fra Poda Hegn i Danmark. Det fåes i flere størrelser og er bygd i plastmateriale som har den unike funskjonen at det er svalt og behagelig på sommeren og varmt og lunt på vinteren-

Er det noen her som har kjennskap til dette og kan gi meg noen anbefalinger, kanskje noen hvet om de selges noen plass i Norge.. Har enda ikke lykkes med å finne noen forhandlere i Norge..

Skrevet

Jeg har et slik hus. Det virker helt fint. Jeg synes toppen er litt vanskelig å ta av og har klart å knekke et av festepunktene, så ved ekstremt regnvær lekker det litt inn. Amira trives forøvrig godt i huset. Jeg bruker dette hele vinteren og det er ikke noe problem å være der på kalde vinterdager (hun har på seg tykt dekken da).

Jeg har str. medium til Amira. Hun får plass, men ikke god plass. Jeg valgte bevisst et litt mindre et, slik at det blir lettere å varme opp med kroppstemperaturen.

Du kan f.eks kjøpe det her:

https://morene2.secure.flexiweb.no/products/98552/

Skrevet

ja ok.. de kostet bare 2000kr i danmark men frakten kommer selvsagti tillegg der.. takk for informasjon..Jeg skal ha det til en stor schæfer hannhund så regner XL..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...