Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundehus


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kjøpe hundehus og går å lurer på å kjøpe et slikt Iglo Hundehus fra Poda Hegn i Danmark. Det fåes i flere størrelser og er bygd i plastmateriale som har den unike funskjonen at det er svalt og behagelig på sommeren og varmt og lunt på vinteren-

Er det noen her som har kjennskap til dette og kan gi meg noen anbefalinger, kanskje noen hvet om de selges noen plass i Norge.. Har enda ikke lykkes med å finne noen forhandlere i Norge..

Skrevet

Jeg har et slik hus. Det virker helt fint. Jeg synes toppen er litt vanskelig å ta av og har klart å knekke et av festepunktene, så ved ekstremt regnvær lekker det litt inn. Amira trives forøvrig godt i huset. Jeg bruker dette hele vinteren og det er ikke noe problem å være der på kalde vinterdager (hun har på seg tykt dekken da).

Jeg har str. medium til Amira. Hun får plass, men ikke god plass. Jeg valgte bevisst et litt mindre et, slik at det blir lettere å varme opp med kroppstemperaturen.

Du kan f.eks kjøpe det her:

https://morene2.secure.flexiweb.no/products/98552/

Skrevet

ja ok.. de kostet bare 2000kr i danmark men frakten kommer selvsagti tillegg der.. takk for informasjon..Jeg skal ha det til en stor schæfer hannhund så regner XL..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...